Китай відхилив звинувачення у хакерських атаках на США

00:00,
18 Березня 2013
624

Китай відхилив звинувачення у хакерських атаках на США

00:00,
18 Березня 2013
624
Китай відхилив звинувачення у хакерських атаках на США
Прем’єр-міністр Китаю Лі Кецян назвав звинувачення американської сторони «безпідставними», а також підкреслив, що країна не підтримує діяльність хакерських груп, повідомляє Associated Press.

Лі Кецян (Li Keqiang) також наголосив на тому, що Китай сам часто стає об’єктом хакерських атак.

«Гадаю, нам не слід витрачати час на взаємні безпідставні звинувачення, замість цього ми повинні сконцентруватися на практичних заходах, котрі допоможуть підсилити рівень кібербезпеки», – відзначив прем’єр-міністр.

Конфліктів між впливовими країнами уникнути не можна, проте уряди таких держав повинні демонструвати приклади взаємної поваги, додав Лі Кецян.

У березні 2013 року радник Барака Обами з питань національної безпеки Том Донілон (Tom Donilon) від імені Білого Дому вимагав від Китаю припинити злам американських комп’ютерних мереж.

Наприкінці лютого Міністерство оборони КНР офіційно спростувало звинувачення в організації кібератак на американські установи та підприємства.

До цього американська корпорація Mandiant, спеціаліст з питань кібербезпеки, опублікувала звіт, у якому стверджується, що хакерські атаки на американські компанії здійснює підрозділ Народно-визвольної армії Китаю – шанхайська військова частина № 61398.

«Китайське законодавство забороняє будь-яку діяльність, котра підриває безпеку у кіберпросторі, уряд КНР протидіє таким порушенням», – повідомлялося в опублікованій на сайті Міноборони заяві представника Народно-визвольної армії Китаю Гена Яньшеня (Geng Yansheng).

У заяві стверджувалося, що звинувачення американської сторони є «безпідставними» і базуються лише на тому, що хакери використали китайські IP-адреси.

«Кібератаки – транснаціональні й анонімні, джерело походження атак часто виявити складно», – відзначав Яньшень. У заяві також підкреслювалося, що китайські військові ніколи не підтримували діяльність хакерів.

Крім цього, у лютому газета The Washington Post опублікувала статтю U.S. said to be target of massive cyber-espionage campaign («Америка заявляє, що вона – ціль масивної кібершпигунської кампанії»), у якій наводилися оприлюднені американськими спецслужбами розвіддані.

Серед країн, котрі намагаються пробитися через американські комп’ютерні системи з метою отримання даних для розвитку переваг у економічній сфері ЦРУ називало Китай. За даними організації, протягом останніх п’яти років атакам піддавалися комп’ютерні системи американської економічної, технологогічної та енергетичної сфер. Вагомою загрозою для США в аспекті кібершпигунства, на думку ЦРУ, також є Росія, Франція та Ізраїль.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Blogspot/warnewsupdate.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду