У Кувейті відмовилися від введення більш жорсткого закону про ЗМІ

00:00,
29 Квітня 2013
1286

У Кувейті відмовилися від введення більш жорсткого закону про ЗМІ

00:00,
29 Квітня 2013
1286
У Кувейті відмовилися від введення більш жорсткого закону про ЗМІ
Кувейтські журналісти змусили владу відмовитися від проекту закону із регулювання діяльності ЗМІ. Прем’єр-міністр країни шейх Джабер аль-Мубарак аль-Хамад аль-Сабах на прес-конференції 24 квітня заявив про готовність відкласти розгляд законопроекту, повідомляє інформагентство Kuwait News Agency (KUNA).

«Якщо ви проти законопроекту, його буде відкладено», – констатував під час зустрічі з журналістами Джабер аль-Мубарак аль-Хамад аль-Сабах (Jaber Al-Mubarak Al-Hamad Al-Sabah).

Спікер Національної Асамблеї Кувейту Алі Фах аль-Рашед (Ali Fahad al-Rashed) схвально відгукнувся стосовно цього рішення, відзначає Комітет захисту журналістів (CPJ). Коли відбудеться перегляд законопроекту і повторний його розгляд у парламенті країни не повідомляється.

При цьому кувейтський прем’єр-міністр заперечує, що його уряд мав намір обмежити свободу слова. «Якщо нам є чим пишатися у Кувейті – то це свободою нашої преси», – цитує шейха газета Kuwait Times.

Джабер аль-Мубарак аль-Хамад аль-Сабах заявив, що ЗМІ у Кувейті традиційно користуються більшою, аніж в інших країнах регіону, свободою. Втім, оприлюднений у квітні кувейтський медіазаконопроект передбачав чималі штрафи за критику еміра та образу Аллаха.

Кувейтському уряду, вважає CPJ, слід почати демократизацію стосунків із пресою зі звільнення та помилування багатьох журналістів і блогерів, котрі переслідуються судом за образу еміра. При цьому потрібно створити закон, який декриміналізує свободи слова, зберігає незалежність інтернету і гарантує доступ до інформації, наголошує медіаорганізація.

Кувейтський законопроект із регулювання діяльності ЗМІ розкритикували міжнародні медіаорганізації, зокрема, Комітет зщахисту журналістів (CPJ) і «Репортери без кордонів» (RSF), а також місцеві організації із захисту свободи слова, серед яких – Арабська мережа за права людини на інформацію (Arabic Network for Human Rights Information). Хвилю критичних відгуків законопроект отримав і від місцевих журналістів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: The National.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду