Під час розгону демонстрацій у Туреччині постраждали журналісти

00:00,
8 Травня 2013
1530

Під час розгону демонстрацій у Туреччині постраждали журналісти

00:00,
8 Травня 2013
1530
Під час розгону демонстрацій у Туреччині постраждали журналісти
Під час розгону травневих демонстрацій на площі Таксим у Стамбулі постраждали турецькі журналісти, повідомляють «Репортери без кордонів» (RSF).

Турецькі демонстранти збиралися на площі Таксим для вшанування пам’яті молодих революціонерів, страчених тут у 1972 році. При цьому проведення будь-яких громадських акцій у цій частині Стамбулу заборонено під егідою реконструкції площі.

За даними медіаорганізації, поліція відібрала знімки та відео розгону демонстрації, яка відбулася 5 травня, у кореспондентів інформагентства Diha Рожди Коркмаз (Rojda Korkmaz), Севдії Ерґюрбюз (Sevdiye Ergürbüz) і Зейнеп Кураю (Zeynep Kuray), під час вилучення матеріалів Коркмаз побили.

Крім цього, принаймні шість журналістів зазнали поранень 1 травня, під час висвітлення зіткнень між демонстрантами і поліцією неподалік від площі Таксим. Серед них – кореспондент видання Birgün Гюрай Йоз (Güray Öz), журналіст Yeni Safak Джіхат Арпаджік (Cihat Arpacik), оператор телеканалу Ülke TV Єтіх Єрсіз (Yetih Yersiz) і оператор Sky360 Месут Генгеч (Mesut Gengeç), репортер інформагентства DHA Зекі Гюнал (Zeki Günal), а також журналіст видання Aksam Ерджан Йозтюрк (Ercan Öztürk).

«Використання поліцією сльозогінного газу перешкоджало роботі десятків журналістів, хоча чимало з них були у протигазах. Крім цього, сльозогінний газ просочився у штаб-квартиру видання Birgün», – підкреслили представники «Репортерів без кордонів».

Також поліція перекривала прилеглі до площі Таксим райони Бейоглу, Шишли і Бешикташ, зауважує RSF, через що представники ЗМІ не могли вільно пересуватися цією частиною міста, навіть пред’являючи редакційні посвідчення.

Під час вибачення за обмеження свободи руху громадян префект стамбульської поліції визнав, що 5 травня під час розгону демонстрації поранень зазнали 25 чоловік, а 75 були заарештовані. Цьогорічні ексцеси нагадують численні прояви поліцейської агресії у травні 2008 і 2009 років, відзначають «Репортери без кордонів».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: The Washington Post.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду