Медіаорганізації розкритикували заборону турецької влади на висвітлення ЗМІ теракту в Рейханлі

00:00,
16 Травня 2013
1325

Медіаорганізації розкритикували заборону турецької влади на висвітлення ЗМІ теракту в Рейханлі

00:00,
16 Травня 2013
1325
Медіаорганізації розкритикували заборону турецької влади на висвітлення ЗМІ теракту в Рейханлі
Вибухи у турецькому Рейханлі обернулися лише людськими жертвами, але й виникненням нових суперечностей у відносинах влади і ЗМІ, відзначили представники «Репортерів без кордонів» (RSF) і Міжнародного інституту преси (IPI).

Експерти Турецького національного комітету (Turkish National Committee, TNC) у коментарі Міжнародному інституту преси відзначили: «Не можна позбавляти громадськість права на отримання інформації та визнання нею реальності на основі новин з будь-якої причини, навіть з міркувань безпека розслідування». TNC закликав турецьку владу скасувати своє рішення, назвавши його антидемократичним.

«Репортери без кордонів», в свою чергу, наводять позицію президента Федерації турецьких журналістів Атілли Сертела (Atilla Sertel), котрий висловив жаль у зв’язку із «трендом видавати заборони». «Заборона на публікації лише призведе до виникнення нових запитань, хаосу і дезінформації суспільства», – зауважи Сертел. Закликали владу ділитися з репортерами важливою з точки зору суспільних інтересів інформацією закликали і представники Асоціації турецьких журналістів.

«Репортери без кордонів» назвали введені турецькою владою обмеження «порушенням права на інформацію», підкресливши, що не існує жодних виправдань для їхнього запровадження.

Запровадження абсолютного обмеження висвітлення вчиненого наприкінці минулого тижня теракту у Рейханлі після зверненням генерального прокурора міста ухвалив турецький мировий суд. «Цензура поширюється на будь-які новини щодо змови, котра призвела до трагедії, на будь-які повідомлення про мертвих чи поранених і на будь-які аудіо- чи відеопрограми, у яких розкривається інцидент», – відзначалося у судовому рішенні.

Офіційною підставою для такого судового рішення були оголошені захист конфіденційності розслідування і право на жертв на теракту на приватне життя, проголошене у ст. 15 турецького Кримінального кодексу. Після рішення суду про заборону висвітленням ЗМІ теракту у Рейханлі оголосило Вище управління з радіо і телебачення Туреччини (The Supreme Board of Radio and Television, RTÜK).

Уряд прем’єр-міністра Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана звинувачує у причетності до вибухів у Рейнханлі, внаслідок яких загинули близько 50 осіб і більше 100 зазнали поранень, агентів режиму Башара Асада. Офіційний Дамаск відкидає ці звинувачення і навіть засудив ці теракти.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Umit Bektas, Reuters.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду