У Таджикистані розблокували YouTube
Проблеми з доступом до YouTube почалися після того, як 18 травня на відеохостинг було викладено сюжет каналу К+ про весілля старшого сина президента Таджикистану Емомалі Рахмона Рустама.
В кліпі демонструвалося, як президент танцює і розважається, відео також супроводжувалося коментарем опозиційного журналіста Дододжона Атовуллаєва. YouTube було заблоковано за дорученням керівництва Служби зв’язку, при цьому регулятор не повідомив провайдерам причину блокування.
Уряд Таджикистану не в перше ухвалює рішення щодо блокування тих чи інших сайтів. Так, у грудні 2012 році в країні блокувався сайт «Радіо Свобода», на початку грудня у Таджикистані також було повністю розблоковано Facebook, сайт соцмережі блокувався з кінця листопада того ж року. Голова Служби зв’язку Бег Зухуров пояснював блокування Facebook наявністю наклепницьких матеріалів щодо влади країни, які, за його даними, поширювалися у соцмережі. Також Facebook блокувався у березні.
На початку березня 2012 року провайдери Таджикистану закривали доступ до низки ресурсів, серед яких були, зокрема, Facebook, Zvezda.Ru, а також Tjknews.Com, Фергана.Ру і Центразия.Ру. Всі ці сайти поширювали надруковану у Zvezda.Ru критичну статтю про президента країни.
Асоціація інтернет-сервіс провайдерів Таджикистану висловлювала занепокоєння щодо блокування Facebook та опозиційних сайтів. «Асоціація категорично проти введення обмежень, і закликає керівництво країни, міжнародне співтовариство звернути увагу на проблему з обмеження доступу до соціальної мережі», – відзначали представники організації. Березневе блокування Facebook та інших опозиційних ресурсів засуджували і медіаорганізації Таджикистану, серед них – Союз журналістів Таджикистану (СЖТ), Національна асоціація незалежних ЗМІ Таджикистану (НАНЗМІТ), Медіаальянс Таджикистану (МАТ), Рада зі ЗМІ Республіки Таджикистан і Фонд пам’яті та захисту прав Таджикистану (ФПЗПТ).
У липні 2012 року в Таджикистані блокувалися сайти BBC і російського каналу «Вести». Блокування пов’язували з подіями у Хорозі, адміністративному центрі на сході країни, де 24 липня розпочалася спецоперація із знешкодження угруповання, на яку влада Таджикистану поклала відповідальність за вбивство генерала спецслужб, начальника управління державного комітету національної безпеки по Горно-Бадахганській автономній області, Абдулло Назарова. Тоді ж у країні частково блокувався YouTube. Згодом, на початку серпня, у Таджикистані блокувався сайт інформагентства РІА «Новости».