Єменські бойовики звільнили трьох викрадених журналістів

00:00,
28 Травня 2013
1291

Єменські бойовики звільнили трьох викрадених журналістів

00:00,
28 Травня 2013
1291
Єменські бойовики звільнили трьох викрадених журналістів
Бойовики єменських племен звільнили трьох репортерів, викрадених 15 травня на шляху до східного мухафазу Ель-Махрар. Про це 24 травня повідомляє катарське інформагентство QNA.

15 травня бойовики викрали 5 журналістів, за даними єменської служби безпеки, їх відвезли у невідомому напрямку. Двом репортерам вдалося втекти з полону через декілька годин. Троє інших, редактор журналу Economic Media Яссін Алзікрі (Yassin Alzikri), редактор газети Al-Thawra Ібрагім аль-Ашморі (Ibrahim al-Ashmori) і колумніст Okaz Ахмед аль-Шамірі (Ahmed al-Shamiri) більше тижня перебували у заручниках.

Замовником викрадення вважають вождя одного з племен шейха Ягіу Салеха аль-Масмі (Yahia Saleh al-Masmi), котрий сподівався отримати за журналістів викуп від уряду. В інтерв’ю Yemen Times шейх заявив, що держава повинна заплатити 100 млн. реалів (майже $100 тис.) «за кров» кожного члена його племені, вбитого під час попередніх сутичок з урядовими військами.

Репортерів не звільнять поки уряд не задовольнить вимоги викупу, заявляв в інтерв’ю газеті Yemen al-Youm один з учасників викрадення Мохаммед Салех Мосаламі (Mohammed Saleh Mosalamy). Заява Мосаламі розцінювалася як спроба тиску на центральну владу з метою змусити її найняти бойовиків для охорони місцевих нафтопроводів. Якщо уряд відмовиться від співпраці, племена будуть організовувати напади на об’єкти, відзначив Мосаламі.

Видання Arab News наводить цифри, згідно з якими диверсії на нафтопроводі, котрий веде до терміналу на Червоному морі, призвели до втрати урядом Ємену у минулому році $1 млрд, а з 2011 року – понад $3 млрд.

Заступник голови Спілки єменських журналістів Саїд Табіт (Said Thabit) повідомив, що викрадачі звільнили трьох журналістів завдяки посередництву місцевої влади і вождів декількох племен.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: UPI.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду