Інтернет-компанії відмовилися шпигувати за британськими користувачами
Інтернет-компанії відмовилися шпигувати за британськими користувачами
Зобов’язати інтернет-компанії відстежувати дані електронної пошти, соціальних мереж, інтернет-сесій британських користувачів, відзначається у зверненні, – не вдала ідея, це може вивести Великобританію з позицій однієї з найбільш розвинених у техологічному аспекті країн, похитнути імідж королівства як країни із відсутністю цензури на висловлення думок в інтернеті, крім цього, високою буде і вартість реаліації такого проекту.
Лист компаній датовано 18 квітня, тоді обговорювалося, чи буде законопроект згадуватися у щорічному зверненні королеви. Пізніше тема законопроекту піднімалася після вбивства військового у лондонському районі Вуліч, котре класифікувалося як теракт. Представники британського МВС вважають, що додаткові механізми контролю листування через інтернет, а також за допомогою мобільних телефонів дозволять попередити подібні інциденти.
У МВС розраховували, що американські компанії, зокрема, Google i Facebook, погодяться добровільно співпрацювати з владою у рамках законопроекту.
Одним з ключових критиків законопроекту в британському уряді є лідер ліберал-демократів Нік Клегг (Nick Clegg), котрий у квітні 2013 року висловив свою незгоду з реалізацією тез документа прем’єр-міністру Великобританії Девіду Кемерону (David Cameron) і безпосередньо Терезі Мей (Theresa May).