Під час розгону стамбульських демонстрацій постраждали журналісти
Під час розгону стамбульських демонстрацій постраждали журналісти
У Reuters заявили, що серед постраждалих на площі Таксим був один із репортерів інформагентства, однак не повідомили його ім’я. Турецька газета Hürriyet Daily News невдовзі з’ясувала, що це був Осман Йорсал (Osman Örsal). Видання опублікувало фото Йорсала, на якому видно, що журналіст важко поранений у голову.
Опозиційного журналіста Ахмета Шіка (Ahmet Sik) під час зйомки сутичок між поліцією і учасниками акції протесту було поранено каністрою із слозогінним газом. Журналіста доправили до лікарні із ушкодженнями обличчя. Фотокореспондент Hürriyet Daily News Емрах Гюрель (Emrah Gürel) був поранений у ногу. Журналіст газети Milliyet Хюсеїн Йоздемір (Hüseyin Özdemir) потрапив до лікарні із отруєнням сльозогінним газом.
Представники «Репортерів без кордонів» (RSF) назвали методи турецької поліції «надмірними» і «неприйнятними». «Поліція повинна підтримувати закон і порядок. Однак вона також зобов’язана захищати журналістів під час виконання професійних обов’язків», – відзначили у медіаорганізації.
Правозахисна організація Amnesty International звернулася до турецької влади з вимогою припинити практику надмірного застосування сили поліцією, а також провести невідкладне розслідування подібних випадків, котрі відбулися під час демонстрацій у Gezi Park. «Обов’язок влади – забезпечити громадянам реалізацію їхнього права на свободу зібрань і свободу слова», – відзначається у заяві Amnesty International.
Представник Держдепартаменту США Джен Псакі (Jen Psaki) висловила стурбованість кількістю поранених під час розгону демонстрації у Gezi Park громадян, а також підтримала концепцію проведення мирних зібрань, де б вони не відбувалися. «Ми вважаємо, що найкраща гарантія довготривалої стабільності, безпеки і процвітання Туреччини – дотримання фундаментальних свобод слова і зібрань. Ці свободи мають ключове значення для будь-якої демократичної країни», – підкреслила Псакі, заява якої наводиться на сайті Держдепартаменту США.
Протест проти забудови парку Gezi Park переріс у загальнонаціональну антиурядову акцію, повідомляє BBC. Міністр внутрішніх справ Туреччини Муаммер Гулер (Muammer Guler) визнав, що хвиля демонстрацій прокотилася у 67 з 81 турецьких провінцій. За даними CNN, під час протестів за останні два дні постраждали більше трьох тисяч осіб, двоє з яких загинули.
Стамбульський суд вже постановив припинити будівництво шопінг-центру в Gezi Park. Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган (Recep Tayyip Erdoğan), котрий перебуває при владі з 2003 року, визнав, що сили безпеки «припустилися деяких помилок», зокрема, помилкою Ердоган назвав застосування сльозогінного газу. Турецький прем’єр також запевнив що стосовно подібних випадків вже проводиться розслідування. Водночас Ердоган звинуватив демонстрантів у тому, що вони використовують проблему забудови Gezi Park для посилення напруги в суспільстві.
На початку травня 2013 року на площі Таксим відбувалися демонстрації, учасники яких зібралися вшанувати пам’ять молодих революціонерів, страчених тут у 1972 році. Тоді міжнародні медіаорганізації також повідомляли про те, що внаслідок надмірного застосування сили поліцією постраждали журналісти.