Турецькі журналісти зазнають атак з боку поліції і демонстрантів
Турецькі журналісти зазнають атак з боку поліції і демонстрантів
Так, поранення отримали кореспондент ATV Месут Чіфтчі (Mesut Çiftçi) і оператор каналу Імаїл Вельоглу (İsmail Velioğlu). Репортер газети Taraf Тугба Текерек (Tuğba Tekerek) розповіла представникам Комітету захисту журналістів, що у неділю стамбульська поліція намагалася перешкодити їй знімати акцію протесту, після чого полісмени зірвали з її обличчя хустку, якою журналіст захищалася від дії сльозогінного газу.
У ніч на суботу столична поліція заарештувала завідувача бюро Kanal D Ерхана Карадага (Erhan Karadağ), однак наступного дня журналіста звільнили. Оператор TV8 Канер Далгіч (Caner Dalgıç) розповів CPJ, що під час висвітлення протесту в Анкарі демонстранти закидали його камінням, збивши з ніг.
Частина учасників акцій протесту вважають, що деякі канали – зокрема NTV, применшують масштаби антиурядових мітингів, через страх перед реакцією прем’єр-міністра Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана (Recep Tayyip Erdoğan). У понеділок мітингуючи зібралися під студією NTV, щоб продемонструвати невдоволення редакційною політикою. В облозі опинилися й офіси проурядових каналу Habertürk і газети Sabah. Демонстранти скандували «Продажні журналісти!» і вимагали бойкотувати діяльність цих ЗМІ. За даними CPJ, демонстранти також напали на операторські фургони NTV і Fox TV.
CNN Türk, NTV і Habertürk отримали хвилю критики за висвітлення протестів з позиції уряду і в соцмережах. Ердоган, котрий перебуває при владі з 2003 року і очолює правлячу Партію справедливості і розвитку, розкритикував подібні публікації, заявивши, що користувачі соцмереж розповсюджують неправдиву інформацію, а також розпалюють у суспільстві непотрібні настрої.
Координатор програми Комітету захисту журналістів у Європейському і Центральноазіатському регіоні Ніна Огнянова закликала Ердогана публічно засудити насильство над репортерами будь-яких ЗМІ, і гарантувати журналістам нормальні умови роботи.
Акції протесту в парку Gezi Park на стамбульській площі Таксим розпочалися наприкінці минулого тижня – учасники мітингів виступали проти будівництва тут торгового центру. Згодом демонстрація переросли в антиурядові протести – відставки уряду вимагали, зокрема учасники мітингів у Анкарі. Поліція розганяла демонстрантів, використовуючи сльозогінний газ і водомети. Про те, що серед постраждалих опинилися їхні журналісти заявляли авторитетні світові ЗМІ, зокрема, інформагентство Reuters. Рокритикувала дії турецької поліції і представник Держдепартаменту США Джен Псакі (Jen Psaki). Представники хакерської групи Anonymous на знак солідарності з демонстрантами зламали сайти турецьких урядових установ і деяких місцевих ЗМІ.
Міністр внутрішніх справ Туреччини Муаммер Гулер (Muammer Guler) визнав, що хвиля демонстрацій прокотилася у 67 з 81 турецьких провінцій. За даними CNN, під час протестів за останні два дні постраждали більше трьох тисяч осіб, двоє з яких загинули.
На початку травня 2013 року на площі Таксим відбувалися демонстрації, учасники яких зібралися вшанувати пам’ять молодих революціонерів, страчених тут у 1972 році. Тоді міжнародні медіаорганізації також повідомляли про те, що внаслідок надмірного застосування сили поліцією постраждали журналісти.