Йорданія оголосила війну онлайн-виданням

00:00,
4 Червня 2013
1097

Йорданія оголосила війну онлайн-виданням

00:00,
4 Червня 2013
1097
Йорданія оголосила війну онлайн-виданням
Офіційний Амман почав блокувати онлайн-ЗМІ, які працюють без ліцензії. Про це 2 червня повідомляє видання Al-Bawaba.

Associated Press з посиланням на йорданський Департамент преси і публікацій (The Press and Publication Department) заявляє про блокування 304 новинних ресурсів. Залишаються доступними сайти 201 онлайн-ЗМІ, оскільки вони або мають ліцензію, або проходять ліцензійну реєстрацію.

Департамент преси і публікацій надіслав резолюцію Йорданській  телекомунікаційній регуляторній комісії (The Jordanian Telecommunications Regulatory Commission), яка, в свою чергу, розпорядилася, щоб хостинг-провайдери перекривали доступ до сайтів видань, котрі працюють без ліцензії.

Резолюція містить посилання на ст. 49 Закону про пресу і публікації, який у 2012 році ухвалив парламент Йорданії. Закон висуває вимогу про проходження місцевими і міжнародними онлайн-ЗМІ реєстрації, виводячи регуляторні вимоги до сайтів на рівень аналогічних вимог до друкованих ЗМІ. Встановлений дедлайн реєстрації, 17 січня 2013 року, прихильники реалізації законодавчої норми використовують як юридичний козир.

Крім цього, закон вимагає від редакторів онлайн-видань бути членами Асоціації йорданської преси (The Jordanian Press Association), а також нести відповідальність за коментарі читачів своїх сайтів.

Міністр інформації країни Мухаммед Момані (Mohammed Momani) заявив, що мета подібної політики – регулювання роботи онлайн-видань, а також «підвищення їхнього професіоналізму і рівня довіри до них». Цю позицію розкритикували як у самій країні, так і в міжнародних колах.

Засновник нещодавно створеного і вже заблокованого порталу Amman.Net, член правління Міжнародного інституту преси (IPI), лауреат премії Комітету захисту журналістів (CPJ) International Press Freedom Award Дауд Куттаб (Daoud Kuttab) вважає, що ідея ліцензування онлайн-видань «суперечить йорданській конституції, публічним заявам короля та уряду».

Комітет захисту журналістів відзначає, що блокування більше трьох сотень сайтів зводить дискусію про політичну реформу в країні до рангу «пустопорожніх балачок». Міжнародний інститут преси розцінює блокаду новинних ресурсів, а також цензуру коментарів у соціальних мережах в Йорданії як «потужний удар по свободі слова і загрозу доступу громадян до важливої для суспільства інформації».

З 1 червня платне ліцензування для впливових онлайн-ЗМІ, які регулярно висвітлюють пов’язані з республікою теми і мають велику аудиторію, ввели у Сінгапурі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Nuqudy.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду