Посольство Еквадору в Лондоні продовжить захищати Джуліана Ассанжа
Посольство Еквадору в Лондоні продовжить захищати Джуліана Ассанжа
Із такою заявою Рікардо Патіно (Ricardo Patiño) виступив після переговорів з міністром закордонних справ Великобританії Вільямом Хейгом (Willam Hague). «Уряд Еквадору і надалі захищатиме Ассанжа, – відзначив Патіно. – Ми надали йому притулок у нашій країні, захищаючи його життя, його особисту недоторканність і особливо його право на свободу самовираження». Патіно також відзначив, що Ассанж готовий перебувати в евадорському посольстві протягом п’яти років.
Переговори Патіно і Хейга тривали близько 45 хвилин, однак прогресу у справі Ассанжа досягнути не вдалося, і міністри домовилися, як і раніше, «тримати канали зв’язку відкритими». При цьому, за даними BBC, британський уряд вже витратив на цілодобову охорону еквадорського посольства близько £3 млн ($4,7 млн).
Ассанж отримав політичний притулок у посольстві Еквадору в Лондоні 19 червня 2012 року. До таких заходів засновник WikiLeaks вдався, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, де він відповідатиме на питання щодо можливої причетності до сексуальних домагань. Сам Ассанж називає ці звинувачення сфабрикованими.
Британський уряд оголосив про своє рішення не випускати Ассанжа з країни – засновника WikiLeasks планується заарештувати одразу після того, як він залишить будівлю посольства. Крім цього, невдоволені рішенням Еквадору захистити Ассанжа, деякі представники британського МЗС виступали із заявою, цитуючи законодавство від 1987 року, у відповідності до якого дипломатична установа може бути позбавлена статусу недоторканості, якщо «використовує будівлю посольства не з дипломатичною метою і не у рамках своєї дипломатичної місії».
Згодом Великобританія заявила, що не буде штурмувати посольство Еквадору, і виводити Ассанжа силою. Під посольством періодично влаштовувалися мітинги як прихильників власне Ассанжа, так і позиції еквадорського уряду. Зокрема, учасники одного з мітингів, котрий відбувся у серпні 2012 року, топтали британський прапор і вигукували: «Англія, ти не розумієш, що ти робиш! Ми – суверенна держава!»