Півсотні журналістів залишили у 2012 році свої країни через неможливість працювати

00:00,
19 Червня 2013
1266

Півсотні журналістів залишили у 2012 році свої країни через неможливість працювати

00:00,
19 Червня 2013
1266
Півсотні журналістів залишили у 2012 році свої країни через неможливість працювати
55 журналістів із 21 держави світу залишили у 2012 році свої країни через насильство, погрози і залякування. Про це повідомляється у звіті Journalists in exile 2013 Комітету захисту журналістів (CPJ).

Представники Комітету захисту журналістів підготували звіт Journalists in exile 2013 напередодні Всесвітнього дня біженців 20 червня. У звіті CPJ не враховано журналістів, котрі залишають свої країни заради професійних можливостей, або через загальний рівень насильства в країні, або через насильство, пов’язане із нежурналістською діяльністю, зокрема, політичною активністю.

Країнами, в яких умови роботи журналістів є найбільш критичними, у звіті названо Іран, Сомалі, Ефіопію, Сирію та Еритрею.

Координатор програми CPJ Journalist Assistance Program Марія Салазар Ферро (María Salazar Ferro) відзначила, що репортери змушені залишати свої країни, побоюючись переслідувань, залякувань, а іноді навіть і вбивства. «Коли журналісти емігрують, їхня відсутність ще більш послаблює становище ЗМІ, котрі з усіх сил намагаються забезпечити наявність суспільної дискусії на контроверсійні теми», – відзначила Ферро.

При цьому, емігруючи до інших країн, журналісти не обов’язково перебувають у адекватних умовах, зауважує Комітет захисту журналістів, багато з них отримують нові проблеми, пов’язані із візовим режимом і статусом біженця.

За даними CPJ, найбільш «смертельною» країною для журналістів у 2012 році була Сирія: протягом року, виконуючи свої професійні обов’язки, тут загинули щонайменше 28 репортерів. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Coloribus.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду