Сноуден не зміг залишити транзитну зону «Шереметьево»

00:00,
25 Липня 2013
1544

Сноуден не зміг залишити транзитну зону «Шереметьево»

00:00,
25 Липня 2013
1544
Сноуден не зміг залишити транзитну зону «Шереметьево»
Едвард Сноуден не зміг в середу, 24 липня, залишити транзитну зону «Шереметьево» через бюрократичні процедури. Про це пише «Коммерсантъ» з посиланням на адвоката Анатолія Кучерену, який консультує американця.

«Едварду ніхто ні в чому не відмовляв, але, на жаль, та ситуація, яка сьогодні склалася, вона дійсно нестандартна для Росії. Потрібно враховувати нашу бюрократію. Тому документи поки що перебувають на розгляді», – заявив Кучерена. Він уточнив, що американець ще не отримав офіційну відповідь на свій запит про притулок в Росії, а видана Федеральним міграційним комітетом довідка про те, що розгляд розпочався, документом не є, і не дає права на вихід з транзитної зони, саме ж прохання про надання притулку може розглядатися до трьох місяців.

Кучерена також додав, що інформатор «має намір залишатися в Росії, хоче знайти тут роботу, має намір вивчати культуру Росії, він хотів би подивитися на країну, подорожувати, вибудовувати якось своє життя». На питання, чи бажає Едвард Сноуден залишитися в Росії на постійне місце проживання, Анатолій Кучерена відповів: «На сьогоднішній день – так». «Почуває він себе більш-менш нормально. У тій сорочці, в якій він прилетів, і в тих джинсах, в яких він прилетів, так він весь час і приходить. Чекає з нетерпінням, коли буде вирішено його питання », – розповів адвокат.

Тим часом Білий дім вимагає від Росії пояснень з приводу статусу Сноудена, повідомляє Reuters. Прес-секретар відомства Джей Карні (Jay Carney) заявив, що США наполягають на видачі інформатора. Як відомо, влада країни анулювала американський паспорт Сноудена, в США екс-співробітник американських спецслужб, після того як він розповів журналістам про програму стеження PRISM, звинувачується в шпигунстві і розкритті секретних даних.

Представник Держдепартаменту США Джен Псакі (Jen Psaki) повідомила, що США закликають російську владу не випускати Сноудена з «Шереметьево», де він перебуває з 23 червня, інформує агентство РІА «Новости». «Звісно, будь-яка дія, котра дозволить Сноудену залишити аеропорт, дуже розчарує нас», – заявила Псакі.

Між тим, Білий дім виступив проти обмеження програми стеження Агентства національної безпеки. Про це повідомляється в опублікованій 23 липня заяві адміністрації президента США. При цьому в заяві підкреслюється, що президент підтримує суспільну дискусію про те, як можна поєднати захист від терористів зі збереженням приватності життя громадян. Відзначається також, що керівництво США має намір і далі обговорювати цю тему з громадськістю і Конгресом.

Газета The Hill пише, що в середу, 24 липня, Палата представників Конгресу США відхилила законопроект, яким спецслужбам заборонялося б стежити за дзвінками і приватним листуванням. Проти ухвалення документа проголосували 217 політиків, за – 205. Якщо б законопроект, ініційований республіканцем Джастіном Емешем (Justin Amash), ухвалили в Палаті представників і Сенаті, а після цього його підписав би президент, стеження американських спецслужб за телефонними дзвінками і листуванням стало б незаконним. Законопроект розкритикували представники Білого дому, експерти служб нацбезпеки і більшість республіканців. Підтримували законодавчу ініціативу в основному демократи.

Законність збору конфіденційної інформації про громадян Агентством національної безпеки США базується на ухваленому після терактів 11 вересня патріотичному акті The USA Patriot Act. Керівництво спецслужб наполягає на тому, що стеження за телефонними дзвінками і листуванням є необхідним інструментом боротьби з тероризмом.

Німецьки правозахисники удостоїли Сноудена премії Whistleblower. Символічна церемонія нагородження відбулася 24 липня в Берліні, пише Deutsche Welle. Премія заснована в 1999 році і присуджується кожні два роки особам, котрі «в суспільних інтересах розкривають серйозні порушення і небезпечні для людини, суспільства, демократії, миру і навколишнього середовища, явища». Засновниками премії є Об’єднання німецьких вчених (Vereinigung Deutscher Wissenschaftler), Організація адвокатів проти ядерної зброї (IALANA), а також Transparency International.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Richard Drew, Keystone.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду