Восени в Держдумі РФ готові розглянути методи боротьби з піратськими текстами і музикою
Восени в Держдумі РФ готові розглянути методи боротьби з піратськими текстами і музикою
Зміни до Цивільного кодексу РФ стосовно захисту прав на тексти і музику, як і планувалося, будуть винесені на розгляд Держдуми в осінню сесію, заявив голова комітету Держдуми з цивільного, кримінального, арбітражного і процесуального законодавства Павло Крашенніков. При цьому, за його словами, для захисту авторських літературних і музичних творів не буде застосовуватися повний спектр тих заходів, котрі зараз застосовуються для боротьби з піратським відео в інтернеті.
Крашенніков також відзначив, що прогнози деяких експертів стосовно тисяч звернень в рамках антипіратського закону не збулися. З моменту набуття законом чинності першого серпня, повідомив він, було подано лише 19 судових заяв, з яких задоволено – 11. Голова думського комітету також розповів про спроби невідомих хакерів вивести з ладу сайт Мосміськсуду, котрий розглядає скарги в рамках антипіратського закону.
Направлений на боротьбу з розповсюдженням в інтернеті піратських фільмів закон був ухвалений Держдумою РФ 21 червня, 26 червня його ухвалила Рада Федерації, а 2 липня підписав Володимир Путін. В законі прописане і досудове блокування ресурсів з піратським відео.
Представники російської інтернет-індустрії вимагали переглянути антипіратський закон. Відповідну заяву було опубліковано на сайті Російської асоціації електронних комунікацій (РАЕК) 26 червня.
Піратська партія Росії, а також організації «Роскомсвобода» і Асоціація користувачів інтернету провели 28 липня в Москві мітинг проти антипіратського законодавства. До онлайн-акції протесту проти закону, за даними агентства РІА «Новости», долучилися більше 1,6 тис. ресурсів. В рамках акції власникам сайтів пропонувалося встановити спеціальний текст-«заглушку», у ньому критики документу пояснювали свою позицію, а також пропонували підписати петицію на користь перегляду законодавчої норми.
Зрештою, опублікована на сайті «Российская общественная инициатива» петиція з вимогою скасувати антипіратський закон зібрала необхідні для розгляду на федеральному рівні 100 тис. підписів. Тепер документ повинна проаналізувати експертна група під керівництвом міністра Михайла Абизова.