Восени в Держдумі РФ готові розглянути методи боротьби з піратськими текстами і музикою

00:00,
19 Серпня 2013
1062

Восени в Держдумі РФ готові розглянути методи боротьби з піратськими текстами і музикою

00:00,
19 Серпня 2013
1062
Восени в Держдумі РФ готові розглянути методи боротьби з піратськими текстами і музикою
Російські депутати планують розширити сферу дії антипіратського закону на літературні та музичні твори, це питання, як і передбачалося раніше, буде розглядатися під час осінньої сесії Держдуми. Про це повідомляє агентство «ИТАР-ТАСС».

Зміни до Цивільного кодексу РФ стосовно захисту прав на тексти і музику, як і планувалося, будуть винесені на розгляд Держдуми в осінню сесію, заявив голова комітету Держдуми з цивільного, кримінального, арбітражного і процесуального законодавства Павло Крашенніков. При цьому, за його словами, для захисту авторських літературних і музичних творів не буде застосовуватися повний спектр тих заходів, котрі зараз застосовуються для боротьби з піратським відео в інтернеті.

Крашенніков також відзначив, що прогнози деяких експертів стосовно тисяч звернень в рамках антипіратського закону не збулися. З моменту набуття законом чинності першого серпня, повідомив він, було подано лише 19 судових заяв, з яких задоволено – 11. Голова думського комітету також розповів про спроби невідомих хакерів вивести з ладу сайт Мосміськсуду, котрий розглядає скарги в рамках антипіратського закону.

Направлений на боротьбу з розповсюдженням в інтернеті піратських фільмів закон був ухвалений Держдумою РФ 21 червня, 26 червня його ухвалила Рада Федерації, а 2 липня підписав Володимир Путін. В законі прописане і досудове блокування ресурсів з піратським відео.

Представники російської інтернет-індустрії вимагали переглянути антипіратський закон. Відповідну заяву було опубліковано на сайті Російської асоціації електронних комунікацій (РАЕК) 26 червня.

Піратська партія Росії, а також організації «Роскомсвобода» і Асоціація користувачів інтернету провели 28 липня в Москві мітинг проти антипіратського законодавства. До онлайн-акції протесту проти закону, за даними агентства РІА «Новости», долучилися більше 1,6 тис. ресурсів. В рамках акції власникам сайтів пропонувалося встановити спеціальний текст-«заглушку», у ньому критики документу пояснювали свою позицію, а також пропонували підписати петицію на користь перегляду законодавчої норми.

Зрештою, опублікована на сайті «Российская общественная инициатива» петиція з вимогою скасувати антипіратський закон зібрала необхідні для розгляду на федеральному рівні 100 тис. підписів. Тепер документ повинна проаналізувати експертна група під керівництвом міністра Михайла Абизова.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Sultan Suleimanov, Lenta.Ru.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду