Петиція проти російського антипіратського закону буде розглядатися на федеральному рівні
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Петиція проти російського антипіратського закону буде розглядатися на федеральному рівні
Оформлений у вигляді петиції заклик до скасування закону про захист інтелектуальних прав в інтернеті був опублікований Піратською партією Росії спільно з Асоціацією користувачів інтернету і проектом «Роскомсвобода» 4 липня 2013 року.
«Мета петиції, окрім скасування даного закону, полягає в тому, щоб змусити провести переговори і укласти новий громадський договір із врахуванням думок всіх сторін, в тому числі користувачів», – заявив в інтерв’ю Digit голова Піратської партії Росії Павло Рассудов. За його словами, баланс в цьому аспекті зараз повністю порушено, тобто, блокування в рамках даного закону фактично може лише дратувати користувачів, а не переорієнтувати їх на використання легального контенту.
За результатами розгляду ініціативи експерта група повинна не більше ніж за два місяці підготувати експертний висновок і рішення про розробку відповідного нормативно-правового акта або інших заходів з реалізації ініціативи, пояснює президент Фонду інформаційної демократії Ілля Массух.
Направлений на боротьбу із розповсюдженням в інтернеті піратських фільмів закон був ухвалений Держдумою РФ 21 червня, 26 червня його ухвалила Рада Федерації, а 2 липня підписав Володимир Путін. В законі прописане і досудове блокування ресурсів з піратським відео. До розгляду питання про боротьбу з іншими типами піратського контенту в Держдумі планують повернутися восени, а відповідний законопроект вже підготувало російське Міністерство культури, пише видання Lenta.Ru.
Представники російської інтернет-індустрії вимагали переглянути антипіратський закон. Відповідну заяву було опубліковано на сайті Російської асоціації електронних комунікацій (РАЕК) 26 червня.
Піратська партія Росії, а також організації «Роскомсвобода» і Асоціація користувачів інтернету провели 28 липня в Москві мітинг проти антипіратського законодавства. До онлайн-акції протесту проти закону, за даними агентства РІА «Новости», долучилися більше 1,6 тис. ресурсів. В рамках акції власникам сайтів пропонувалося встановити спеціальний текст-«заглушку», у ньому критики документу пояснювали свою позицію, а також пропонували підписати петицію на користь перегляду законодавчої норми.