Єгипет звинуватив міжнародні ЗМІ в псуванні іміджу країни

00:00,
20 Серпня 2013
1408

Єгипет звинуватив міжнародні ЗМІ в псуванні іміджу країни

00:00,
20 Серпня 2013
1408
Єгипет звинуватив міжнародні ЗМІ в псуванні іміджу країни
Єгипетська Державна служба інформації звинуватила міжнародні ЗМІ в поширенні матеріалів, в яких події у країні подаються під далеким від реальності кутом зору. Про це 19 серпня повідомляє Комітет захисту журналістів.

Верховний головнокомандувач збройними силами країни, міністр оборони, генерал Абдель Фаттах ель-Сісі (Abdel Fattah el-Sisi) заявив, що закордонні видання і канали висвітлювали єгипетські події минулого тижня необ’єктивно.

Справа, відзначає Комітет захисту журналістів, не обмежується риторикою: влада країни вдається до залякувань і короткочасних ув’язнень закордонних репортерів і членів знімальних груп.

Так, під час облоги мечеті Аль-Фатх на каїрській площі Рамзеса, котра в минулі вихідні стала одним з головних осередків заворушень, було затримано кореспондента британської Guardian Патріка Кінгслі (Patrick Kingsley). Сам Кінгслі розповів, що в поліції йому погрожували, а також наказали повернутися до Великобританії. Конфісковані під час арешту носії даних – смартфон і ноутбук, журналісту так і не повернули.

Там же, поблизу мечеті Аль-Фатх, була затримана знімальна група France-2 на чолі з міжнародним кореспондентом каналу Дороті Олльєрік (Dorothée Olliéric). Співробітників France-2 не відпускали протягом десяти годин. Про арешт тривалістю в сім годин повідомив і журналіст німецього Spiegel Маттіас Джебор (Matthias Gebauer).

В районі поблизу Аль-Фатх заарештували і бразильського журналіста Уго Бачегу (Hugo Bachega). Репортера тримали під вартою протягом семи годин, і звільнили після того, як посольство Бразилії звернулося до єгипетського МВС.

Крім цього, в суботу, 17 серпня, під час облоги мечеті Аль-Фатх було заарештовано двох турецьких журналістів – репортера державного інформаційного агентства Anadolu Хеба Закарію (Heba Zakaria) і співробітника телерадіокомпанії TRT Метіна Турана (Metin Turan). Закарію було звільнено через два дні, питання про звільнення Турана все ще розглядається.

Як відзначає Комітет захисту журналістів, принаймні двоє журналістів все ще залишаються за гратами єгипетських тюрем. Це заарештований в середу, 14 серпня, кореспондент Al Jazeera Абдулла аль-Шамі (Abdullah Shami) і журналіст-фрілансер Махмуд Абу Зейд (Mahmoud Abou Zeid). Обом репортерам термін ув’язнення подовжено на 15 діб.

Журналісти, підкреслює медіаорганізація, зазнають атак не тільки з боку урядових структур, але й з боку демонстрантів. Серед постраждалих від агресії натовпу – кореспондент The Wall Street Journal Метт Бредлі (Matt Bradley) і журналіст The Independent Алестер Біч (Alastair Beach). Репортери отримали поранення, коли втікали від розлюченого натовпу поблизу мечеті Аль-Фатх.

Репортер бельгійського VRT Аннабель ван ден Берге (Annabell van den Berghe) розповіла Комітету захисту журналістів, що на неї та її колег напали невідомі. Нападники звинуватили «західні ЗМІ» в упередженості, і заявили, що репортери іноземних каналів і видань є американськими шпигунами.

Раніше Комітет захисту журналістів повідомив, що вбитий 14 серпня в Каїрі оператор Sky News Мік Дін (Mick Deane) став 1000-м в переліку співробітників ЗМІ, чия смерть пов’язана з професійною діяльністю. Список вбитих репортерів медіорганізація веде з 1992 року.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Кадр з відео BBC.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду