Суд над Бо Сілаєм проходить в Китаї з обмеженнями для ЗМІ

00:00,
23 Серпня 2013
875

Суд над Бо Сілаєм проходить в Китаї з обмеженнями для ЗМІ

00:00,
23 Серпня 2013
875
Суд над Бо Сілаєм проходить в Китаї з обмеженнями для ЗМІ
У четвер в Китаї розпочався суд над колишнім лідером КПК в місті Чунцин Бо Сілаєм. Закордонних журналістів до зали суду не пустили. Про це 22 серпня повідомляє BBC.

Як відзначає BBC, закордонним журналістам, котрі висвітлюють судовий процес, доводиться покладатися на пости в сервісі мікроблогів SinaWeibo, а також повідомлення місцевих ЗМІ. Хоча офіційно судовий процес над Бо Сілаєм (Bo Xilai) вважається відкритим, китайські урядовці залишають без відповіді питання про доступ до зали суду і можливість live-трансляцій, відзначає CNN.

«Репортери без кордонів» відзначають, що зазвичай китайська влада обирає, яких журналістів допускати до зали суду. Цього разу реєстрація заявок журналістів на участь в судовому процесі закінчилася до оголошення в неділю, 18 серпня, дати початку суду.

Медіаорганізація вважає, що китайці навряд чи отримають доступ до об’єктивного висвітлення судового процесу: директива Головного управління у справах преси, публікацій, радіо, кіно і телебачення (General Administration of Press, Publication, Radio, Film and Television) забороняє місцевим виданням і каналам використовувати інформацію закордонних ЗМІ. Крім цього, КПК випустила додаткову адресовану китайським ЗМІ директиву щодо «суворого дотримання норм висвітлення судового процесу над Бо Сілаєм». А до цього, в липні 2013 року, партія випустила наказ про те, що адміністрація всіх форумів і соціальних мереж повинна вилучати повідомлення на підтримку Бо Сілая.

Журналісти, котрі відкрито підтримували Бо Сілая, зазнають утисків з боку уряду – від цензури їхніх матеріалів до стеження і арештів, відзначають «Репортери без кордонів».

Очікувалося, що Бо Сілай стане одним з семи членів Постійного комітету політбюро ЦК КПК, органу, який приймає найважливіші рішення в Китаї. Замість цього проти нього висунуті численні обвинувачення. Чимало аналітиків називають суд зведенням політичних рахунків.

Справа Бо Сілая сприймається як найбільш серйозна політична криза в новітній історії КНР. Вирок, як очікується, буде винесено на початку вересня.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: BBC.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду