Президент ПАР наклав вето на суворий закон про ЗМІ
Ухвалений Національною Асамблеєю в квітні 2012 року, Закон про захист державної інформації передбачав суворі, аж до 25-річного ув’язнення, покарання журналістів за розкриття «державних таємниць».
Суперечлива законодавча ініціатива, підкреслюють «Репортери без кордонів», ставила під загрозу гарантовану конституцією країни свободу ЗМІ. Крім цього, відзначає медіаорганізація, закон дозволяв урядовцям класифікувати як «державну таємницю» деякі офіційні документи – тим самим обмежуючи можливість журналістів проводити розслідування корупції, фінансових скандалів, незадовільного державного управління та інших суспільно важливих питань.
Ще на стадії обговорення фариканський законопроект став об’єктом жорсткої критики з боку місцевих ЗМІ, опозиційних політичних сил і міжнародних медіа- і правозахисних організацій. Закон критикували і відомі культурні діячі ПАР, зокрема, лауреат Нобелівської премії миру єпископ Десмонд Туту (Desmond Tutu) і лауреат Нобелівської премії з літератури Надін Гордімер (Nadine Gordimer). Крім цього, країною прокотилася хвиля протестів проти контроверсійної законодавчої ініціативи, однак ухвалення закону Національною Асамблеєю уникнути не вдалося.
Накладене на закон президентом ПАР Джейкобом Зумою (Jacob Zuma) вето представники «Репортерів без кордонів» розцінили як «важливу перемогу в боротьбі за свободу інформації». Медіаорганізація також висловила сподівання, що парламент врахує позицію голови держави і відмовиться від суперечливого закону про ЗМІ.