Єгипетські військові виступали за медіа-цензуру ще до державного перевороту
Єгипетські військові виступали за медіа-цензуру ще до державного перевороту
У коментарі до відео йдеться, що воно було відзняте активістами, і у ролику показано зустріч міністра оборони Абдул Фаттаха аль-Сісі (Abdel Fatah el-Sisi), який відіграв ключову роль у здійсненні перевороту, з вищими армійськими офіцерами. Зустріч відбулася за декілька місяців до усунення від влади ісламістського президента Махммуда Мурсі.
Запис починається із заклику одного з вищих офіцерів до генерала аль-Сісі знайти спосіб залякати журналістів, щоб вони не критикували армію. У кадрах чути його голос: «Ми повинні відновити для медіа червоні лінії. Нам потрібно знайти новий спосіб нейтралізувати їх. Медіа в Єгипті контролюють 20 чи 25 осіб».
«Ми маємо спілкуватися з цими людьми безпосередньо та індивідуально, щоб залякати їх або привернути на свій бік», - додає він. Генерал аль-Сісі перериває офіцера і каже: «Я знаю, як привернути їх на наш бік. Однак скажіть мені, яким чином ви пропонуєте їх залякувати?»
У відео чути голос генерала: «Я хочу вам сказати, що ми були стурбовані питанням контролю над медіа від першого дня, коли армія взяла владу до своїх рук. Ми зазнали великих втрат. Аби досягти того, про що ви говорите, потрібно мати вплив. Цього доможешся лише створивши комітет чи спеціальну групу».
«Перш ніж ви зможете впливати на медіа і контролювати їх, пройде багато часу. Ми працюємо над цим і досягаємо позитивних результатів. Однак нам ще належить досягти бажаного», - наголошує аль-Сісі.
Катарська телемережа не уточнює, коли відбулася зустріч єгипетської військової верхівки і хто саме відзняв відео.
«Єгипетські військові намагаються повернутися до диктатури минулого» - так прокоментував відео в інтерв’ю Al Jazeera з Вашингтона віце-президент з питань Близького Сходу та Північної Африки Internews Джамаль Даджані (Jamal Dajani).
«Повалення Мубарака було для генералів несподіванкою, - сказав він. – Вони не мали стратегії. [Десятиліттями] вони контролювали медіа, мали імунітет, і журналісти не могли питати з них. Але після революції вони втратили контроль. Тепер вони обирають стратегію: або привернути журналістів на свій бік, або насильно встановити червоні лінії як це було раніше».
Як повідомляв MS раніше, недовготривале правління Мурсі відзначилося жорстким контролем єгипетських медіа. Після приходу до влади військових тиск на журналістів у країні не припинився.