Незалежній радіостанції у Сомалі загрожує примусове закриття - «Репортери без кордонів»

00:00,
23 Жовтня 2013
1095

Незалежній радіостанції у Сомалі загрожує примусове закриття - «Репортери без кордонів»

00:00,
23 Жовтня 2013
1095
Незалежній радіостанції у Сомалі загрожує примусове закриття - «Репортери без кордонів»
Міністерство внутрішніх справ Сомалі  надіслало ультимативного листа медіамережі Shabelle з вимогою у 5-денний термін звільнити державне приміщення. «Репортери без кордонів» розцінюють вимогу як «рівнозначну закриттю» радіостанції.

У медіаорганізації вважають, що ймовірною причиною несподіваної вимоги стали повідомлення, нещодавно передані на хвилях Radio Shabelle - про погіршення стану  безпеки у столиці країни Могадішу. Інші радіостанції, розміщені у цій державній  будівлі, не отримали аналогічних рішень про виселення.

Раніше репортери цієї радіостанції часто ставали мішенню ісламістських бойовиків Al-Shabaab та Hizb-Al-Islam за відмову бути їхніми рупорами. Як нагадають «Репортери», з 2007 року 10 журналістів радіостанції  було вбито. З 2009-го - 15 її репортерів зазнали поранень, нападів та арештів.

Radio Shabellе – одна з небагатьох у Сомалі незалежних медіаорганізацій, співробітники якої в умовах безперервного  напруженого становища в країні не піддалися жодним політичним чи релігійним впливам. 2010 року на знак визнання професійної роботи та за мужність колектив радіостанції отримав нагороду RSF-FNAC Press Freedom Prize.

За показником Press Freedom Index-2013 Сомалі посіло 175 місце серед 179 країн світу.

«Репортери без кордонів» розцінюють лист міністерства внутрішніх справ Сомалі  як «позбавлений будь-якої  правової основи та повністю свавільний». У ньому стверджується, що раніше у цій будівлі розміщувалася сомалійська національна авіакомпанія, тож вона має бути повернена державі. Однак  виселення порушує угоду, згідно з якою перехідний уряд надав медіамережі Shabelle дозвіл користуватиcя будівлею до 2015 року в обмін на її реставрацію.

У розташованій    відносно безпечному районі, недалеко від столичного аеропорту,  будівлі, розміщені  не тільки студії Radio Shabelle, а й квартири багатьох    співробітників радіостанції. Для них мешкати у будь-якому іншому районі міста вкрай небезпечно через постійні погрози журналістам.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
worldfocus.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду