Засновник «Вікіпедії» Джиммі Уелс: шпигунські програми США шкодять інтернету
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Засновник «Вікіпедії» Джиммі Уелс: шпигунські програми США шкодять інтернету
Таку заяву зробив засновник популярної онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» Джиммі Уелс (Jimmy Wales) у четвер під час ІТ конференції у Норвегії, передає Reuters.
За його словами наслідки прихованого збору інформації, про що світу повідомив екс-агент американських спецслужб Едвард Сноуден (Edward Snowden), вельми негативні для інтернету. Як відомо, цей витік інформації призвів до одного з найбільших політичних скандалів року, коли з’явилася інформація, що США шпигували за генканцлером Німеччини Ангелою Меркель.
«Це матиме значний удар на індустрію хмарних обчислень (cloud computing industry), оскільки люди тепер бояться розміщувати дані в США. Це також згубно для того, що я роблю», - сказав Уелс.
Хмарні обчислення – це технологія забезпечення прямого й оперативного доступу через інтернет до великої кількості даних. Така система використовується багатьма великими компаніями та урядами у всьому світі, щоби знизити видатки та зробити гнучкішою роботу IT відділів.
Розкриття роботи американських спецслужб також грає на руку репресивним режимам і сприяє поширенню інтернет-цензури. За його словами, тепер важче переконати такі уряди рахуватися із базовими свободами та приватністю.
«Викриття шпигунських програм дають можливість Китаю продовжувати свою політику… Це занепокоює. Це величезна проблема, величезна загроза», - заявив Уелс.
За його словами, дотепер Китай та країни Близького Сходу найактивніше фільтрувати контент онлайн-енциклопедії і перешкоджали доступу до певної інформації.