У Папуа-Новій Гвінеї за критику прем’єр-міністра звільнено журналістів

00:00,
12 Листопада 2013
928

У Папуа-Новій Гвінеї за критику прем’єр-міністра звільнено журналістів

00:00,
12 Листопада 2013
928
У Папуа-Новій Гвінеї за критику прем’єр-міністра звільнено журналістів
Трьох журналістів Національної телерадіокомпанії NBC «усунуто від виконання своїх функцій» за критику прем'єр-міністра, повідомили «Репортери без кордонів». Тим часом уряд країни готує законопроект щодо обмеження  присутності іноземних ЗМІ.

Звільнені - Майкл Асагоні (Michael Asagoni), Дік Сораріба (Dick Sorariba) та Мулай Роббі (Mulai Robby). Як наголошує газета PostCourrier, ці журналісти – відомі професіонали, однак їхню  діяльність уряд розцінив як «упереджену на користь поглядів опозиції».  

У своїх програмах вони оприлюднили інформацію про корупційну діяльність уряду, очолюваному прем'єр-міністром Пітером  О'Нілом (Peter O’Neill), і про націоналізацію шахти Ок Теді (Ok Tedi).

Друга справа набула найширшого розголосу. 37% акцій цієї копальні належали державі, 63% – Програмі сталого розвитку (The Papua New Guinea Sustainable Development Program, PNGSDP), яку було  створено 2001 року після того, як від справ відійшов власник Біллітон  (Billiton) – винуватець безпрецедентного  забруднення навколишнього середовища, внаслідок якого тонни відходів було скинуто у річку Флай.  

Після націоналізації шахти колишнього прем'єр-міністра і президента PNGSDP Мекере Морауту (Mekere Morauta) було звільнено.  А директора з комунікацій PNGSDP австралійського журналіста Марка Девіса (Marc Davis) – депортовано в Австралію. Причиною цього, як стверджує останній, стали критичні повідомлення у пресі на адресу нового  прем’єра.

Гострі дебати довкола цієї гучної справи тривають й досі.

«Репортери без кордонів» охарактеризували  звільнення трьох журналістів NBC як «несправедливі» й затаврували угодницьку позицію керівництва телерадіокомпанії. А заява компанії про «недотримання журналістами редакційної політики та інструкцій» становить загрозу самоцензури, вважає медіаорганізація.

Тим часом австралійська інформаційна агенція APS закрила свій офіс у столиці Папуа-Нової Гвінеї - Порт-Морсбі, як повідомляється, «з фінансових причин». З країни відбув один з останніх закордонних кореспондентів. Уряд Папуа-Нової Гвінеї готує законопроект, мета якого - подальше обмеження  присутності іноземних ЗМІ та переважання у медійному ландшафті  вітчизняних.    

Поки не зрозуміло, чи цей акт поширюватиметься тільки на телебачення, чи у на інші ЗМІ. Тоді дія закону може зачепити щоденні видання The Post Courrier (Австралія), The National (Малайзія), радіостанції Nau-FM, Yumi-FM та Legend FM Bikpla (Фіджi), а також телемережу  EMTV (Малайзія).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
worldatlas.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду