Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Google виграв справу у американських письменників
Судовий позов проти Google зі скаргою щодо порушення авторських прав Гільдія подала у 2005 році. Письменники мали претензії до онлайн-бібліотеки ресурсу Google Books, оскаржуючи публікацію уривків творів як порушення «чесного використання» робіт, захищених авторським правом.
Гільдія вимагала компенсації у розмірі $750 за кожну оцифровану книгу. У разі прийняття рішення на користь організації сума виплат була би колосальною, зважаючи на те, що Google сканував понад 20 млн. книг.
Суддя порушень законодавства з авторських прав не зафіксував. Навпаки, на його думку, послуга Google створює можливості нових доходів для письменників та авторів.
«Те, як Google використовує захищені авторських правом книги, є дуже винахідливим. Слова у книгах були використані таким чином як ніколи до цього», - йдеться у рішенні.
Інтернет-компанія, звісно, святкує тріумф. «Як ми уже заявляли, Google Books не порушує законів щодо авторських прав, - пояснює офіційна заява компанії. – Він дає можливість користувачам відшукати книги, які вони хотіли би купити чи позичити».
У Гільдії авторів уже готуються до апеляції, додає Reuters. Виконавчий директор організації Пол Ейкен (Paul Aiken) стоїть на своєму: «Google зробив неавторизовані цифрові копії майже всієї вартісної світової літератури, що захищена авторським правом, і отримує з цього прибутки. Таке масове оцифровування виходить далеко за рамки чесного використання».
Google розпочав процес оцифровування після того, як у 2004 році погодив цю можливість із кількома значними бібліотеками. Серед них бібліотеки Гарвардського університету, Оксфорду, Стенфорду, Університету Каліфорнії, Університету Мічігану та Нью-Йоркської публічної бібліотеки.