Олег Наливайко: Приєднання до Європейської федерації журналістів зможе допомогти у роздержавленні преси
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Олег Наливайко: Приєднання до Європейської федерації журналістів зможе допомогти у роздержавленні преси
«У першу чергу це приєднання до цінностей європейських медіа, це доступ до консультативної підтримки, до різних семінарів, зокрема на тему етичних стандартів, - пояснив Олег Наливайко, голова НСЖУ. – Ми зможемо скористатись досвідом інших країн, що нам особливо цікаво, – це досвід у роздержавленні преси та створенні суспільного мовлення, ось нещодавно у Польщі проходив процес приватизації комунальної преси».
На конференції виступив також Микола Томенко, голова Комітету з питань свободи слова та інформації. Він назвав завдання, які є найбільш актуальними для українського медійного простору. Це прийняття законів про роздержавлення та суспільне мовлення, посилення соціальної відповідальності власників медіа та менеджменту і посилення ролі медіаорганізацій.
Томенко зазначив, що фінансова мотивація у працівників ЗМІ переважає над соціальною відповідальністю, особливо на телебаченні: «Це велика проблема, і тут важлива роль не тільки парламенту, а й медіаорганізацій. Більш високий ступінь організації профсоюзів та громадських організацій сьогодні має велике значення для України, не лише, щоб захистити журналістів, але й підняти планку відповідальності медіа».
Президент ЄФЖ Могенс Бліхе-Б’єррегард, зауважив, що приєднання НСЖУ та НМПУ дозволить поглибити співпрацю українських організацій з європейськими медійними інституціями. У Європейській федерації розуміють, що характер загроз, з якими зіштовхуються українські журналісти інакший, ніж на Заході – оскільки йдеться про фундаментальні питання свободи слова та безпеки журналістів. Пан Могенс Бліхе-Б’єррегард згадав випадок нападу на журналістів у центрі Києва: «Можу запевнити, що ця історія та подібні не будуть залишені без уваги федерації».
Сьогоднішня прес-конференція відкрила триденну Конференцію з питань безпеки, свободи слова та розбудови сильних спілок та профспілок журналістів у Східноєвропейському регіоні, що триватиме 20-23 листопада.