Британський прем’єр висловив протест президенту Китаю щодо недопуску журналіста на прес-конференцію

00:00,
3 Грудня 2013
1191

Британський прем’єр висловив протест президенту Китаю щодо недопуску журналіста на прес-конференцію

00:00,
3 Грудня 2013
1191
Британський прем’єр висловив протест президенту Китаю щодо недопуску журналіста на прес-конференцію
Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон (David Cameron) висловив протест президенту Китаю Сі Дзінпіну (Xi Jinping) з приводу недопуску британського журналіста на прес-конференцію в Пекіні, повідомляє Guardian.

На прес-конференцію за участю Кемерона та його китайського колеги Лі Кецяна (Li Keqiang) не допустили журналіста з Bloomberg Роберта Хаттона (Robert Hutton).

Журналісту особисто було відмолено, що китайська сторона вважає його присутність на прес-конференції неприйнятною. Як заявляє речник Даунінґ Стріт, «як тільки ми дізналися про цю справу у неділю, відразу висловили занепокоєння на вищому рівні і вказали на те, що обмежувати доступ журналістів до прес-заяв – абсолютно неприйнятно».

Натомість президент Китаю запевнив, що нічого не чув про проблему, допоки британський прем’єр не повідомив йому про це.

За інформацією видання, Кемерон підняв питання про інцидент після вечері із китайським президентом.

Як відомо, доступ до ресурсів Bloomberg у Китаї заборонений, після того, як агенція оприлюднила ряд статей, в яких проливає світло на статки родин лідерів країни, включно з родичами президента.

Хоча минулого місяця у медіасвіті дискутували історію на тему ймовірної самоцензури у Bloomberg. Про це заявив тепер уже екс-журналіст агенції Майкл Форсайт (Michael Forsythe), який працював над матеріалом про бізнес-зв’язки компартійної верхівки Китаю, забороненим редакторами до друку.   

Девід Кемерон перебуває в Китаї в рамках свого триденного візиту, що має відкрити «нову сторінку» між країнами. Планується, що сьогодні будуть підписані угоди на загальну суму £5,6 млрд.

Тим часом, Брюссель відкинув як «передчасні» заяви Кемерона про угоду вільної торгівля між ЄС та Китаєм, що є основною пропозицією Британії, яка обіцяє стати адвокатом Китаю на Заході.

«Ми вважаємо, що передчасно говорити про угоду вільної торгівлі з Китаєм», - заявив спікер ЄС Александр Полак (Alexandre Polack).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Девід Кемерон. shibleyrahman.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду