Міжнародні медіаорганізації відзначають активну діяльність журналістських спілок України

00:00,
6 Грудня 2013
1403

Міжнародні медіаорганізації відзначають активну діяльність журналістських спілок України

00:00,
6 Грудня 2013
1403
Міжнародні медіаорганізації відзначають активну діяльність журналістських спілок України
Міжнародна федерація журналістів (IFJ) і Європейська федерація журналістів (EFJ) відзначає активність Незалежної медіа-профспілки України та Спілки журналістів України, які «у цей травматичний період борються на лінії фронту за юридичні  права, безпеку й свободу пересування репортерів», говориться на сайті МФЖ.

В атмосфері безладу й насильства у Києві та в інших містах по всій Україні, відзначається у повідомленні, українські філії IFJ та EFJ здійснили ряд практичних дій на підтримку прав і свобод репортерів. Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) та Національна спілка журналістів України (НСЖУ) перетворили офіс НСЖУ на Хрещатику на прес-центр, де репортери мають змогу відпочити, перезарядити телефони й отримати доступ до інтернету, щоби звірити останні події або відправити матеріали до редакцій.

Спілки надавали поради журналістам стосовно їхньої безпеки й прав, збирали інформацію про їх порушення; допомагали розповсюджувати спеціальні засоби безпеки зокрема жилети з написом «преса»; створили групу швидкого реагування для розслідування та документування усіх  випадків нападів на репортерів.

Міжнародні медіаорганізації посилаються на голову Незалежної медіа-профспілки України  Юрія Луканова, який заявив, що чимало  місцевих і закордонних журналістів, що  висвітлюють  протести у Києві і по всій Україні, ризикують безпекою. «Ми  робимо усе можливе, щоб підтримати їх», - наголосив він.

Крім того, українські спілки звернулися із закликом почати розслідування насильства, жертвами якого стали близько 50 журналістів, побитих міліцією та спецназом, і відправити у відставку міністра внутрішніх справ, як цього вимагала також парламентська Комісія з питань свободи слова.

У повідомленні також відзначається, що НСЖУ надала адвоката заарештованому журналісту у зв’язку із заворушеннями на Банковій 1 грудня.

«Ми високо цінуємо невтомну, самовіддану роботу наших філій в Україні у сприянні  репортерам, які висвітлюють рух протесту в країні, - заявив президент МФЖ Джим Бумела (Jim Boumelha). – Насильство проти  місцевих і міжнародних журналістів набуло широкого розмаху. Наші спілки надають життєво необхідну практичну допомогу працівникам медіа».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото НМПУ. ifj.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду