В Азербайджані головред релігійного сайту отримав вирок за зберігання наркотиків
В Азербайджані головред релігійного сайту отримав вирок за зберігання наркотиків
Ніджата Алієва визнано винним «у незаконному придбанні або збереженні без наміру збуту наркотичних засобів, у поширенні релігійної літератури без відповідного дозволу, у діях вчинених групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, у публічних закликах до насильницького захоплення влади, насильницького утримання влади, насильницької зміни конституційного ладу та у підбурюванні до національної, расової, соціальної чи релігійної ненависті й ворожнечі з використанням службового становища».
Журналіст від самого початку відкинув інкриміноване йому звинувачення і заявив, що його переслідують з політичних міркувань.
Алієва арештували у травні 2012 року в азербайджанській столиці за звинуваченням у незаконному збереженні наркотиків. Як стверджувало розслідування у нього вилучили 6,92 грама маріхуани.
Відтоді журналіста утримували у досудовому ув’язненні, декілька разів продовжуючи термін перебування за ґратами, а в січні висунули інші звинувачення.
Адвокат Ніджата Алієва Ялчин Іманов заявив кореспонденту «Кавказского узла»: «Його арештували за сфабрикованим звинуваченням. Наркотики йому підкинули. Інші пункти звинувачення також надумані».
У цьому переконаний і директор бакинського Інституту свободи й безпеки репортерів (Institute for Reporters' Freedom and Safety) Емін Гусейнов (Emin Huseynov). «Ніджат Алієв, - заявив він, - висвітлював проблеми порушення прав віруючих. На сайті Azadxeber.org критикувалося также проведення у Баку конкурсу "Евробачення-2012 ". Однак кожний громадянин може мати власну думку. Хибно кидати людей у тюрми за сфабрикованими звинуваченнями. Ніджат Аліев, безперечно, є політв’язнем», - наголосив Гусейнов.
Координатор програми Європи та Центральної Азії Комітету захисту журналістів (CPJ) Ніна Огнянова (Nina Ognianova) закликала владу Азербайджану відкинути в апеляційному суді усі політично вмотивовані звинувачення проти Ніджата Алієва і звільнити його.
«Підкидання наркотиків журналістам – один з улюблених методів, який використовує влада, щоб змусити пресу замовкнути, - заявила вона. – Для азербайджанського уряду настав час припинити цю боягузливу практику».
У судовій справі фігурували ще 9 віруючих. Приводом для пред’явлення проти них звинувачень стало поширене у соціальних мережах відео з критикою проведення у Баку «Євробачення-2012». У сюжеті висловлювалася думка, що проведення конкурсу суперечить моральним цінностям азербайджанського народу, а також осуджувалося ймовірне проведення в азербайджанській столиці у рамках пісенного конкурсу параду геїв. Крім того, там були заяви щодо порушення прав віруючих, заборони носити у школах хиджаб та коментарі на тему карабахского конфлікту.
Суд визнав їх винними за всіма пред’явленими проти них пунктами звинувачення і виніс тюремні терміни від 3 років і 2 місяців до 9 років і 4 місяців.
Підсудні та їхні родичі сприйняли судовий вирок з обуренням, вони скандували «Аллах Акбар!» і проклинали суддів, прокурора та владу. Група адвокатів має намір колективно оскаржити вирок.