Тайські ЗМІ опинилися в епіцентрі протистояння між урядом та опозицією

00:00,
10 Грудня 2013
669

Тайські ЗМІ опинилися в епіцентрі протистояння між урядом та опозицією

00:00,
10 Грудня 2013
669
Тайські ЗМІ опинилися в епіцентрі протистояння між урядом та опозицією
У вирі масових антиурядових акцій протесту у Таїланді сторони не дотримувалися основ свободи преси, вважає «Комітет захисту журналістів» (CPJ).

Відлуння подій, пов’язаних із жорсткою боротьбою за контроль над телестанціями, що відбувалися на початку грудня, не вщухло, інформує з посиланням на тайські та міжнародні джерела медіаорганізація.

Міністр закордонних справ і очільник урядового Центру миру й  порядку (CAPO) Сурапонг Товічакчайкул (Surapong Tovichakchaikul) віддав розпорядження арештувати неназваних керівників пов’язаної з опозицією супутникової телестанції Blue Sky TV за транслювання наживо демонстрацій протесту. Інформація про їхній арешт не надходила.

Національна комісія з мовлення і комунікацій (National Broadcasting and Telecommunications Commission, NBTC) оголосила про початок розслідування скарг щодо перешкоджання передачі сигналів мовлення близько 20 супутниковим телестанціям. Серед них – проурядова Asia Update та опозиційна Blue Sky TV.  Генеральний секретар комісії  Такорн Тантасит (Takorn Tantasit) заявив, що згідно із законодавством, максимальний вирок за глушіння сигналів – 5 років тюремного ув’язнення.

Як повідомляв Media Sapiens, боротьба за контроль над телемережами розпочалася 1 грудня, коли антиурядові демонстранти увірвалися в офіси шести тайських телестанцій. Вони вимагали поширення їхніх заяв та ігнорування інформації, пов’язаної з діяльністю уряду.

Під тиском масового руху протесту, що охопив передусім Бангкок, прем’єр-міністр Таїланду Їгнлак Чинават (Yingluck Shinawatra) оголосила у понеділок про розпуск парламенту і проведення на початку лютого нових виборів, повідомила зі столиці Таїланду  CNN.

Однак цей крок,  відзначає американська телемережа, «не умиротворив протестувальників. Від 100 тис. до 150 тис. демонстрантів зібралися, щоб взяти приступом будинок уряду». Натомість речник уряду заявив CNN, що чинний прем’єр-міністр, яку звинувачують у тому, що вона маріонетка свого брата, скинутого внаслідок державного перевороту 2006 року і заочно засудженого до 2-річного тюремного ув’язнення, не обов’язково буде на наступних виборах кандидатом від правлячої партії.

Тим часом лідер опозиції Сутхеп Тхиаксубан наполягає на тому, щоб передати владу призначеній Народній раді.

«Обидві сторони  політичного конфлікту по-різному претендують на те, що  вони борються за демократію або захищають її, - заявив представник КЗЖ у Південно-Східній Азії Шон Кріспін  (Shawn Crispin). – Їм  ще доведеться пройти довгий шлях, щоб довести свої демократичні наміри, дозволивши пресі повідомляти про події без переслідувань і залякувань».

  

Напередодні виборів у Таїланді  КЗЖ закликає прихильників  прем'єр-міністра Їнглак Чинават та опозицію поважати роль преси.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фотограф під час акцій. cpj.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду