Світові медіа закликають командування збройною опозицією у Сирії покінчити із викраденням журналістів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Світові медіа закликають командування збройною опозицією у Сирії покінчити із викраденням журналістів
«За останні 12 місяців ми стали свідками тривожного зростання кіднепінгу репортерів по всій Сирії. За нашими підрахунками, бранцями стали понад 30 журналістів», - цими словами починається спільний лист викладений на сайті «Комітету захисту журналістів» (CPJ).
«Дедалі більше новинних медій вважають небезпечним відряджати до Сирії своїх репортерів і фоторепортерів, - наголошують його автори. - Чимало з них вирішили обмежити висвітлення подій, бо не хочуть наражати їх на ризик кіднепінгу, що посилюється. Новиннні медіа віддані тому, щоб чесно й глибоко відображати війну, активність сил, пов’язаних з повстанцями, та страждання мирного населення. Однак журналісти можуть про це повідомляти, якщо пересуватимуться країною без остраху, що їх викрадатимуть кримінальні банди чи групи, пов’язані з повстанцями. Поки триватиме безкарний кіднепінг репортери не матимуть бажання вирушати у відрядження до Сирії й бути свідками подій».
У листі також зазначається, що світу все важче дізнаватися про те, що відбувається у цій близькосхідній країні, оскільки жертвами викрадень стають і сирійські журналісти.
«Через погіршення стану безпеки у районах, контрольованих повстанцями, репортери залишаються вразливими до майбутніх викрадень. - Наголошується наприкінці листа. – Ми розуміємо, що у будь-якій воєнній зоні вони наражаються на великий ризик ушкоджень і смерті. Ми сприймаємо ці ризики. Однак ризик кіднепінгу неприйнятний. Командування збройною опозицією спроможне зменшити його та звести нанівець».
Спільний лист, який Комітет захисту журналістів вважає «безпрецедентним», підписали директор відділу міжнародних новин Agence France-Presse Філіпп Массоне ( Philippe Massonnet), голова Atlantic Media Дейвід Бредлі (David Bradley), головний редактор Economist Джон Міклтвейт (John Micklethwait), головний редактор Guardian Алан Расбріджер (Alan Rusbridger), головний редактор New York Times Дін Бекет (Dean Baquet), головний редактор Telegraph Іен Марсден (Ian Marsden), редактор міжнародного відділу Washington Post Дуглас Джел (Douglas Jehl), старший віце-президент BC News Кетлін Керролл (Kathleen Carroll), віце-президент Getty Images Франциско П. Бернасконі (Francisco P. Bernasconi), редактор міжнародного відділу Los Angeles Times Марк Порабкенскі (Mark Porubcansky), редактор близькосхідного відділу Reuters Саміа Н. Нахул (Samia N. Nakhoul), головний редактор Wall Street Journal Джерард Бейкер (Gerard Baker).
КЗЖ відзначає, що навіть під час війни в Іраку, визнаною найсмертноніснішою для журналістів відколи було засновано медіаорганізацію, число викрадень не було таким жахливим, і воно продовжує зростати.