У Сирії зник безвісті ще один іноземний репортер

00:00,
20 Грудня 2013
1253

У Сирії зник безвісті ще один іноземний репортер

00:00,
20 Грудня 2013
1253
У Сирії зник безвісті ще один іноземний репортер
Фоторепортер турецької щоденної газети Milliyet Бюньямін Айгюн  (Bünyamin Aygün) зник безвісти у Сирії наступного дня після приїзду в країну, повідомив «Комітет захисту журналістів» (CPJ).

Його викрали минулого місяця, однак інформацію про це досі не було  оприлюднено. Видання Milliyet повідомило, що Айгюн прибув до Сирії 26 листопада. Та його відрядження у зону військового конфлікту швидко кінчилося: остання звістка від фотокора надійшла наступного дня з провінції Ідліб, однак з ким він підтримував там зв'язок невідомо.

Фоторепортер Agence France-Presse, друг Айгюна  Бюлент Кіліч (Bülent Kılıç) розповів КЗЖ, що востаннє він спілкувався з журналістом через мобільний месенджер WhatsApp увечері 27 листопада. Як повідомив редактор відділу новин Milliyet Ільке Гюрсаль (İlke Gürsal), МЗС  і  національна розвідки Туреччини домагалися звільнення Айгюна.

За повідомленням Milliyet, Айгюн став бранцем того ж опозиційного збройного угруповання, що раніше викрало кореспондента іспанської газети  El Mundo Хав’єра Еспінозу (Javier Espinosa)  та незалежного фоторепортера Ґарсіа Віланову (Garcia Vilanova). Щоправда, видання не наводить подробиць. Раніше повідомлялося, що іспанських журналістів викрало пов’язане з «Аль-Кайдою» опозиційне військове угруповання «Ісламська держава Іраку і Леванту».

Згідно з даними КЗЖ, протягом 2013 року у Сирії було викрадено, принаймні 53 журналісти. До цього числа належать звільнені репортери й ті, кому вдалося втекти з полону. Нині на становищі бранців у цій близькосхідній країні перебувають близько 30 журналістів.

Як інформував сайт MediaSapiens, у відповідь на безпрецедентне число викрадень журналістів 13 провідних світових медіа оприлюднили минулого тижня спільного листа командуванню сирійської збройної  опозиції із закликом негайно звільнити бранців або сприяти виявленню тих, хто тримає їх у полоні.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Бюньямін Айгюн. samanyoluhaber.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду