Загибель у Сирії 17-річного фоторепортера викликала у медіаспільноті шок

00:00,
24 Грудня 2013
1348

Загибель у Сирії 17-річного фоторепортера викликала у медіаспільноті шок

00:00,
24 Грудня 2013
1348
Загибель у Сирії 17-річного фоторепортера викликала у медіаспільноті шок
17-річний сирійський фоторепортер Reuters Мельхем Баракат (Melhem Barakat) загинув під час зйомок бою в Алеппо. Ця трагічна новина блискавично поширилася по всьому світу: за 0,21 с в англомовному інтернеті з’являється понад 100 тис. посилань на матеріали, в яких згадується ім’я молодого фоторепортера і вміщені його знімки. 

Трендовим обговоренням у Twitter стала тема «Що журналісти говорять про Мельхема Бараката» (What journalists are saying about Molhem Barakat on Twitter). «Навдивовижу сильні знімки фоторепортера-підлітка», - пише один із відвідувачів соціальної мережі. «Я стежив за його фото упродовж декількох місяців, не знаючи, що йому  тільки сімнадцять», - в унісон з ним висловлюється  інший.  

Боєць Вільної сирійської армії. Фото Мельхема Баракатаcbc.ca

Натомість Reuters, повідомляючи з посиланням на сирійських активістів про загибель свого фоторепортера, оминула мовчанкою його вік.

Це не пройшло непоміченим і викликало негативний резонанс. «Як могло статися, що недосвідчений підліток працював у провідній новиннній організації у воєнній зоні?», - ставить питання журналіст Ґорі Пейн (Gorey Pein). За його словами, колега з BBC Стюарт Х’юз (Stuart Hughes), стурбований умовами роботи у воєнних зонах, надіслав Reuters  декілька запитань. Вони стосувалися того, як агенція перевіряє вік фрілансерів, котрі працюють у ворожих середовищах, та  чи проходив Мольхем тренінг.

Однак Reuters відмовилася обговорювати ситуацію. «Нас засмучує смерть Мельхема Бакарата, який продавав нам знімки  як фрілансер, - заявила агенція. -  Задля найкращого захисту журналістів у небезпечній та нестабільній зоні ми вважаємо, що нині подальші коментарі недоречні».

Обставини загибелі  Бараката, який одразу після смерті став світовою знаменитістю, відомі. Як повідомляє Reuters, він загинув 20 грудня під час висвітлення бою у сирійському Алеппо між повстанцями та вояками вірними президенту Башару Асаду за лікарню, яку вони перетворили на військову казарму. Разом з Мельхемом загинув і його брат.

Кров на фотоапараті Бараката@Patrick_Baz

З травня 2013 року Баракат співпрацював з Reuters як незалежний фоторепортер. Чимало його знімків, відзначає британська агенція, публікувалися у виданнях по всьому світу. Він відтворював не тільки бої, а й життя своїх співвітчизників та рідного міста Алеппо.     

Численні  коментарі про сирійського репортера, життя   якого перервалося на злеті, містять лише уривчасті, часом суперечливі подробиці біографії народженого в Туреччині фоторепортера. Однак його талант і мужність засвідчують  знімки з розтерзаної війною Сирії.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Мельхем Баракат. uk.reuters.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду