У Судані затримали журналістів Reuters і AFP
«Reuters востаннє виходило на зв'язок зі своїм стрінгером уранці середи, до того, як він вирушив на висвітлення демонстрацій, які призвели до сутичок між поліцією та протестувальниками», — повідомило агентство.
Обставини й причини затримання обох медійників лишаються невідомими. Представники влади Судану раніше заявили, що журналістів відпустять уранці 18 січня, але цього не сталося.
«Представник Ради зовнішньої інформації, на контакт із яким вийшло агентство, не повідомив, чи будуть проти двох суданських журналістів висунуті обвинувачення», — йдеться в заяві Reuters.
AFP дізналося від представників країни, що справи журналістів «розслідуються», але інших деталей невідомо.
Агентства закликали до негайного звільнення своїх співробітників.
Видання Middle East Eye повідомляє, що окрім двох співробітників іноземних інформаційних агентств були затримані й місцеві журналісти та активісти.
Міжнародна організація «Комітету захисту журналістів» (CPJ) повідомила, що затримано сімох журналістів, та засудила арешти. Організація закликала владу Судану припинити переслідування ЗМІ, негайно звільнити журналістів і «дозволити пресі виконувати свою роботу».
«За допомогою арештів та залякування журналістів, конфіскації газет та спроб накласти цензуру на розповсюдження новин суданська влада продовжує спроби залучати журналістів до поширення офіційного наративу або [у випадку незгоди] поплатитися», — заявив координатор програми CPJ на Середньому Сході та Північній Африці Шеріф Мансур (Sherif Mansour).
Сутички між силами безпеки та протестувальниками тривають у Судані від початку січня. Вони розпочалися після того, як влада країни запровадила жорсткі заходи економії, відповідно до рекомендацій МВФ. У країні різко зросли ціни на продукти першої необхідності й зокрема хліб.
Політичний режим президента Судану Омара аль-Башира регулярно звинувачують в тому, що він придушує свободу слова в Судані. Організація «Репортери без кордонів» поставила країну на 174 місце з 180 у своєму «Індексі світової свободи преси» 2017 року.
Нагадаємо, 12 грудня поліція М'янми заарештувала двох журналістів Reuters, які готували матеріал про переслідування військовими мусульманської меншини рохінджа. ООН, світові лідери, правохисні та журналістські організацїі закликали владу країну звільнити співробітників Reuters. Проте поліція країни офіційно звинуватила медійників у порушенні закону про державну таємницю й їм загрожує до 14 років тюрми.