«Репортери без кордонів» підтримують українських журналістів у проведенні незалежного розслідування нападу на Чорновол

00:00,
30 Грудня 2013
1443

«Репортери без кордонів» підтримують українських журналістів у проведенні незалежного розслідування нападу на Чорновол

00:00,
30 Грудня 2013
1443
«Репортери без кордонів» підтримують українських журналістів у проведенні  незалежного розслідування нападу на Чорновол
«Репортери без кордонів» (RSF) підтримали ініціативу українського  партнера – Інституту масової інформації (ІМІ) провести незалежне розслідування нападу та брутального побиття журналістки Тетяни Чорновол і притягнути винуватців «варварського акту» до правосуддя, повідомляє сайт медіаорганізації.

«Ми обурені цим репресивним проявом насильства – найсерйознішим серед численних, вчинених проти журналістів в Україні протягом останніх місяців, - наголошує міжнародна медіаорганізація. – Такі замахи на безпеку і свободу слова українських медіа недопустимі. Журналісти повинні мати змогу вільно займатися своєю професійною діяльністю».

«Репортери без кордонів»  характеризують Тетяну Чорновол як «авангардну активістку  у русі Євромайдану», що «стала   відомою завдяки статтям і критичним розслідуванням на тему діяльності найвищих посадовців в українській політиці».

Медіаорганізація привертає увагу до того факту, що у своєму останньому блозі перед вчиненим на неї нападом журналістка писала про заміський маєток, власником якого є міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко.

Замах на Тетяну Чорновол «викликав сильний гнів громадянського суспільства в Україні», наголошують «Репортери». Відбулися численні маніфестації на підтримку журналістки з вимогою відставки міністра внутрішніх справ. Чимало діячів опозиції, серед них Юлія Тимошенко, засудили напад, від якого постраждала Тетяна Чорновол.

Репресії свободи  інформації в Україні серйозно посилилися відколи виник рух Євромайдану, нагадують «Репортери». На початку грудня під час маніфестацій проти рішення президента України Віктора Януковича тимчасово перервати переговори про асоціацію з ЄС жертвами нападів стали понад 50 журналістів. 9 грудня було здійснено напади на редакції трьох опозиційних медіа. Згідно з даними Інституту масової інформації, лише 2013 року нападів зазнав 101 журналіст.

За Індексом свободи преси, укладеним «Репортерами» до брутальних подій листопада-грудня та інших проявів репресій, Україна посіла 126 місце серед 179 країн світу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Тетяна Чорновол.telekritika.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду