У Туреччині німецьку журналістку утримують за підозрою в тероризмі
У Туреччині німецьку журналістку утримують за підозрою в тероризмі
Як повідомила DW, 33-річна німкеня турецького походження працювала на прокурдське інформагентство лівого спрямування Etha, заборонене урядом. Правоохоронці заарештували її 30 квітня.
В результаті судового засідання 11 жовтня турецький суд залишив журналістку та ще шістьох обвинувачених у справі під вартою. Усього в цих злочинах обвинувачується 18 осіб. Вісьмох 11 жовтя відпустили з вимогою не залишати територію Туреччини.
Слідство вважає, що всі обвинувачені є членами Марксистсько-ленінської комуністичної партії – забороненої в Туреччині лівоекстремістською повстанської організації.
Пані Толу залишатиметься під вартою до закінчення розгляду її справи та винесення вироку. У разі визнання Мешале Толу винною, їй загрожує до 20 років ув'язнення.
Мешале Толу народилася в місті Ульм у Баварії. За даними ARD, в 2007 році вона прийняла німецьке громадянство, відмовившись від турецького.
Уряд ФРН раніше закликав владу Туреччини звільнити пані Толу, а також ще десятьох громадян ФРН, які перебувають за ґратами у турецьких в'язницях. Серед них зокрема є кореспондент німецького видання Die Welt Деніз Юджель (Deniz Yücel) і правозахисник Петер Штойдтнер (Peter Steudtner).
Нагадаємо, Деніз Юджель був затриманий в Стамбулі 14 лютого 2017 року. За турецькими законами, він може утримуватись в попередньому ув'язненні до п'яти років. Затримання та арешт Юджеля викликали в Німеччині різку критику.
У квітні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив в інтерв'ю, що виключає можливість видачі медійника Німеччині. Глава держави наголосив, що у влади є докази, що німецький журналіст є «справжнім шпигуном» і «терористом», пов'язаним із забороненою в Туреччині «Робітничою партією Курдистану» (РПК). А в липні президент Туреччини запропонував Німеччині обміняти Деніза Юджеля (Deniz Yücel) на двох турецьких генералів.
Днями в Туреччині також заочно засудили до двох років ув’язнення журналістку Wall Street Journal Айлу Альбайрак (Ayla Albayrak), яка перебуває в Нью-Йорку. Причиною для судового розгляду стала стаття журналістки за 2015 рік, через яку її звинуватили у «пропаганді тероризму» в Туреччині. У матеріалі йшлося про зусилля уряду придушити турецько-курдський конфлікт, використовуючи сльозоточивий газ та бойові набої.