Капітан підводного човна Петер Мадсен розповів свою версію, як загинула журналістка Кім Волл

Капітан підводного човна Петер Мадсен розповів свою версію, як загинула журналістка Кім Волл

11:11,
6 Вересня 2017
3454

Капітан підводного човна Петер Мадсен розповів свою версію, як загинула журналістка Кім Волл

11:11,
6 Вересня 2017
3454
Капітан підводного човна Петер Мадсен розповів свою версію, як загинула журналістка Кім Волл
Капітан підводного човна Петер Мадсен розповів свою версію, як загинула журналістка Кім Волл
Автори:
Данський бізнесмен та винахідник Петер Мадсен (Peter Madsen) розповів, що журналістка Кім Волл загинула від випадкового удару люком.

За його словами, він та Кім піднімалися на капітанський місток. Мадсен відкрив металевий люк, який важить 70 кілограмів, але послизнувся у цей час і люк впав журналістці на голову, цитує його розповідь BBC. Після цього винахідник почув глухий удар і Кім Волл впала. «Це був жахливий нещасний випадок, жоден лікар нічого не зміг би зробити. Кім була сильно поранена. Там, де вона впала, була калюжа крові. Я торкнувся її шиї, але у неї не було пульсу», - розповів Петер Мадсен.

Після цього Мадсен хотів вчинити самогубство, потопивши човен і себе у ньому. При цьому він не хотів, аби тіло журналістки залишалося на борту, тому він вирішив скинути його в море. «Я був у шоці і в тому стані мені здавалося це правильним рішенням… Я думав, що підходящий кінець для Петера Мадсена буде на борту "Наутілуса". Я вирішив, що не зможу продовжувати життя, яким я жив», - сказав він. Водночас винахідник заперечує, що розрізав тіло на частини. Слідство продовжує шукати частини тіла Кім Волл аби встановити точну причину смерті журналістки. При цьому Петеру Мадсену були висунуті звинувачення у вбивстві. Адвокати винахідника планують подати апеляцію - на їх думку, висунуті звинувачення є надто важкими. Суддя Анетт Бурко (Anette Burkø) постановила затримати Мадсена ще чотири тижні. 

Нагадаємо, журналістка Кім Волл 10 серпня вирушила писати матеріал про данського бізнесмена та винахідника Петера Мадсена (Peter Madsen), який створив найбільший в світі приватний саморобний підводний човен «Наутілус». Цього дня її бачили востаннє. 11 серпня її бойфренд повідомив, що вона не повернулася з інтерв’ю, й поліція розпочала пошуки. Підводний човен поліція знайшла вранці в бухті Коге в 50 кілометрах на південь від Копенгагена. Учасник пошуків розповів Associated Press, що побачив Мадсена в рубці «Наутілуса»; потім чоловік спустився вниз, з човна наче вийшло повітря, і він почав тонути. Згодом він розповів журналістам, що човен затонув через несправність, однак поліція вважає, що власник навмисне його потопив. Тоді Петер Мадсен заявив, що ще увечері 10 серпня висадив журналістку в гавані Копенгагена після того, як вона закінчила роботу над репортажем.

22 серпня на півдні Копенгагена було знайдене понівечене тіло, яке згодом експерти ідентифікували як тіло Кім Волл. Також в «Наутілусі» експерти виявили сліди крові, які також належали журналістці. Водночас Петер Мадсен стверджує, що журналістка загинула внаслідок нещасного випадку й він поховав її тіло в морі.

Представник Організації з безпеки і співпраці в Європі з питань свободи засобів інформації Арлем Дезір заявив, що смерть Кім Волл  вказує на загрози, яких зазнають журналісти. «Смерть журналіста також є дуже сумним нагадуванням, що редактори та видання повинні визнати все більш важливу роль, яку фрілансери грають у висвітленні подій», - зазначив він. Кім Волл співпрацювала як фрілансер з Foreign Policy, The Atlantic, Harpers, Guardian, New York Times, Vice, The South China Morning Post та багатьма іншими виданнями.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
BBC
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду