Вбивство журналістки Кім Волл вказує на загрози, яких зазнають журналісти загалом - ОБСЄ
Вбивство журналістки Кім Волл вказує на загрози, яких зазнають журналісти загалом - ОБСЄ
За його словами, інцидент, який трапився з нею, вказує на загрози, яких зазнають журналісти загалом.
«На жаль, журналістика є ризикованою професією для багатьох, хто нею займається. Ті, хто працюють на місцях подій, цілком заслуговують на повагу і захист громадськості. Журналістки-жінки особливо вразливі перед нападами й залякуваннями», – заявив він.
«Смерть журналіста також є дуже сумним нагадуванням, що редактори та видання повинні визнати все більш важливу роль, яку фрілансери грають у висвітленні подій», - додав Арлем Дезір. Він також висловив впевненість у тому, що правоохоронці притягнуть винних у смерті Кім Волл до відповідальності.
Нагадаємо, журналістка Кім Волл 10 серпня вирушила писати матеріал про данського бізнесмена та винахідника Петера Мадсена (Peter Madsen), який створив найбільший в світі приватний саморобний підводний човен «Наутілус». Цього дня її бачили востаннє. 11 серпня її бойфренд повідомив, що вона не повернулася з інтерв’ю, й поліція розпочала пошуки. Підводний човен поліція знайшла вранці в бухті Коге в 50 кілометрах на південь від Копенгагена. Учасник пошуків розповів Associated Press, що побачив Мадсена в рубці «Наутілуса»; потім чоловік спустився вниз, з човна наче вийшло повітря, і він почав тонути. Згодом він розповів журналістам, що човен затонув через несправність, однак поліція вважає, що власник навмисне його потопив. Тоді Петер Мадсен заявив, що ще увечері 10 серпня висадив журналістку в гавані Копенгагена після того, як вона закінчила роботу над репортажем.
22 серпня на півдні Копенгагена було знайдене понівечене тіло, яке згодом експерти ідентифікували як тіло Кім Волл. Також в «Наутілусі» експерти виявили сліди крові, які також належали журналістці. Водночас Петер Мадсен стверджує, що журналістка загинула внаслідок нещасного випадку й він поховав її тіло в морі.