«Репортери без кордонів»: У Туреччині та Китаї найбільше ув'язнених журналістів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Репортери без кордонів»: У Туреччині та Китаї найбільше ув'язнених журналістів
Про це йдеться у першій частині звіту міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» (RSF) щодо свободи преси, опублікованій у вівторок, 13 грудня.
Згідно з даними організації, станом на 1 грудня 2016 року у світі нараховувалось щонайменше 348 медіапрацівників, які перебувають за ґратами у зв'язку з їхньою роботою - це на шість відсотків більше, ніж у попередньому році. Більшість журналістів ув'язнені у таких країнах як Туреччина, Китай, Сирія, Єгипет та Іран. Крім того, вважаються викраденими 52 журналісти в Сирії, Ємені та Іраку, із яких 21 особа перебуває у руках терористів ISIS, передає Deutsche Welle.
«Репортери без кордонів» наголошують, що лише у Туреччині за ґратами перебуває більше ста журналістів. Фахівці організації встановили, що у 41 випадку є прямий зв'язок між ув'язненням та професійною діяльністю.
«Полювання на журналістів у Туреччині набуло небачених масштабів», - наголосила речниця «Репортерів без кордонів» Брітта Гільперт.
У Китаї, за даними правозахисників, в ув'язненні через свою роботу перебувають 103 працівника медіа, у Єгипті - 27, у сирійських в'язницях - 28 журналістів.
Друга частина звіту організації «Репортери без кордонів», присвячена вбивствам журналістів у світі протягом милого року та найнебезпечнішим місцям для їхньої роботи, буде оприлюднена 19 грудня.
Раніше Комітет захисту журналістів заявив про те, що репресії, які відбуваються в Туреччині після невдалого перевороту в липні, збільшили число ув’язнених журналістів у всьому світі до рекордної кількості від часу початку спостережень у 1990 році. За даними організації, станом на 1 грудня 259 журналістів світу перебували за гратами, і щонайменше 81 із них ув’язнений у Туреччині. Водночас ще десятки інших журналістів позбавлені волі в Туреччині, але правозахисники не можуть підтвердити, що ці затримання прямо пов’язані з роботою цих людей. Китай, який очолював список із кількості ув’язнених журналістів у 2014 і 2015 роках, опустився на друге місце з 38 співробітниками ЗМІ за ґратами. Далі в цьому списку розташувалися Єгипет, Еритрея та Ефіопія.