Index on Censorship зафіксував посилення глобального тиску на журналістів

Index on Censorship зафіксував посилення глобального тиску на журналістів

15:25,
28 Листопада 2016
1753

Index on Censorship зафіксував посилення глобального тиску на журналістів

15:25,
28 Листопада 2016
1753
Index on Censorship зафіксував посилення глобального тиску на журналістів
Index on Censorship зафіксував посилення глобального тиску на журналістів
Автори:
Організація Index on Censorship відзначила посилення ворожого ставлення по відношенню до ЗМІ по всьому світу. Поширення подібних настроїв призводить до зростання нападів на працівників ЗМІ а також загрожує свободі слова.

Журналісти стикаються з безпрецедентною хвилею нападів по всьому світу, цитує The Guardian доповідь організації Index on Censorship. «Серія жорстких утисків та нападів на працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств в Європі, а також в інших куточках світу підтвердила припущення про те, що 2016 рік став одним із найнебезпечніших часів, аби бути журналістом», - йдеться у ній.

Дослідження виявило 406 підтверджених повідомлень про насильство, погрози або порушення прав щодо журналістів в усіх державах-членах Європейського Союзу та сусідніх країнах, включаючи Росію, Туреччину та Україну протягом трьох підзвітних місяців - липня, серпня та вересня.

Мелоді Патрі (Melody Patry), старший співробітник Index on Censorship, розповіла, що цей рік був вражаючим через збільшення кількості повідомлень як про погрози, так і про напади на журналістів, які мали летальні наслідки.  «Атаки безпрецедентні як за своїм розмахом, так і масштабом. Ворожість до ЗМІ зростає в усьому світі, глобально», - зазначила вона.

У звіті Index on Censorship зафіксовано чотири вбивства, 54 випадки фізичного насильства, 107 арештів, 150 затримань, 112 випадків залякування з використанням психологічного насильства, сексуальних домагань, троллінгу або кіберзалякування та дифамації. Крім того, 29 випадків цензури та 89 випадків блокування працівників засобів масової інформації від висвітлювання тих чи інших подій.

Двох журналістів було вбито в Україні: Павло Шеремет, журналіст, який працював у виданні «Українська правда», був вбитий за допомогою вибухівки, закладеної в автомобіль, та Олександр Щетинін, засновник інформаційного агентства «Новий регіон», був убитий пострілом в голову в своїй квартирі в Києві. У Росії був вбитий Андрій Назаренко, оператор державного телеканалу «Россия-1», був знайдений мертвим у своїй квартирі в Москві з двома кульовими пораненнями. У Туреччині солдати застрелили фотографа Мустафу Камбаза (Mustafa Cambaz) під час спроби державного перевороту в липні.

Порівнюючи зі звітом, який охоплював перші три місяці 2016 року, кількість випадків насильства збільшилася на 19%. «Цифри вказують на поглиблення цієї проблеми», - пише The Guardian.

Як повідомляв MediaSapiens, майже 65% жінок-працівниць ЗМІ зазнали залякування або погроз. Такі дані оприлюднила організація International News Safety Institute. Також майже чверть журналісток пережили акти фізичного насильства на робочому місці.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду