Шведські ЗМІ попросили ООН заступитися за журналістів у Туреччині

Шведські ЗМІ попросили ООН заступитися за журналістів у Туреччині

14:16,
23 Листопада 2016
1624

Шведські ЗМІ попросили ООН заступитися за журналістів у Туреччині

14:16,
23 Листопада 2016
1624
Шведські ЗМІ попросили ООН заступитися за журналістів у Туреччині
Шведські ЗМІ попросили ООН заступитися за журналістів у Туреччині
Автори:
Представники найбільших шведських ЗМІ написали відкритого листа з вимогою зупинити переслідування журналістів в Туреччині.

Автори листа зазначили, що після спроби перевороту 15 липня в Туреччині були закриті 170 видань, 144 журналістів було заарештовано, цитує The Guardian. «Туреччина в даний час, безумовно, є найбільшою в світі в'язницею для журналістів, займає 151-ше місце з 180 країн в індексі свободи преси Репортерів без кордонів», - йдеться в листі.

Шведські журналісти також вказали на те, що нещодавно був заарештований редактор газети Cumhuriyet Мурат Сабунчу (Murat Sabuncu) та кілька інших працівників газети. Їм усім були висунуті звинувачення в «підтримці терористів».

Керівники шведських ЗМІ звернулися до міністра закордонних справ країни Маргот Вальстрьом  з проханням направити до Туреччини уповноваженого від ООН для забезпечення безпеки журналістів. Вони привітали намір Вальстрьом  підняти питання про журналістів в Туреччині на Раді безпеки ООН (Швеція увійде до складу Радбезу в 2017 році), але зазначили, що «потрібно більше».

Редактори вважають «абсолютно незрозумілою» існуючу стратегію Швеції з питань реформи в Туреччині, оскільки в ній не наголошується на необхідності більшої незалежності ЗМІ. «З огляду на ескалацію подій в Туреччині, ми вважаємо, що дуже важливо переписати стратегію шведського уряду, включивши пункт про "вільні та більш незалежні засоби масової інформації" в якості одного з пріоритетів в Туреччині», - йдеться в листі.

За даними Reuters, після спроби державного перевороту в Туреччині більше 100 000 осіб були звільнені з роботи або відсторонені.  37 000 осіб були арештовані протягом останніх трьох з половиною місяців.

MediaSapiens писав про те, що після спроби державного перевороту в Туреччині, уряд закрив понад 100 ЗМІ і видав ордери на арешти 48 журналістів.

Раніше про підтримку редакції Cumhuriyet оголосили чимало німецьких засобів масової інформації.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
EPA
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду