У Чечні журналіста засудили до 3 років ув’язнення

У Чечні журналіста засудили до 3 років ув’язнення

14:20,
8 Вересня 2016
1570

У Чечні журналіста засудили до 3 років ув’язнення

14:20,
8 Вересня 2016
1570
У Чечні журналіста засудили до 3 років ув’язнення
У Чечні журналіста засудили до 3 років ув’язнення
Суд у Чечні засудив незалежного журналіста Жалауді Герієва до трьох років позбавлення волі. Його звинувачують у зберіганні наркотиків.

Про це повідомляє правозахисна організація Human Rights Watch. Журналіст співпрацював з «Кавказьким вузлом» - російським медіапорталом, який висвітлює події на Північному Кавказі і широко відомим своїми матеріалами про порушення прав людини в Чечні. Втім, Жалауді Герієв має намір оскаржити вирок.

Програмний директор Human Rights Watch у Росії Тетяна Локшина переконана, що дії суду напряму пов'язані з журналістською діяльністю Герієва.  «У нас немає сумнівів у тому, що Герієву таким чином мстяться за його журналістську діяльність. Залишається сподіватися, що вищий суд виправить ситуацію», - прокоментувала вона.

«Справа проти Геріева явно сфабрикована, - заявив Григорій Шведов, головний редактор «Кавказького вузла». - Таким чином, його карають за діяльність в сфері незалежної журналістики і одночасно намагаються скомпрометувати в очах чеченського суспільства».

Правозахисники також заявили, що напередодні прямих виборів голови Чечні, які заплановані на 18 вересня, керівник республіки Рамзан Кадиров «проводить курс на викорінення будь-яких проявів інакомислення і формування режиму особистої тиранії». 

Нагадаємо, в Туреччині було видано ордери на арешт щодо більш ніж 100 журналістів.  The Guardian з посиланням на незалежну журналістську платформу P24 повідомляє про 48 заарештованих від початку розслідування спроби перевороту 15-16 липня в Туреччині.

Також було винесено чималу кількість постанов про закриття засобів масової інформації: так було закрито 102 ЗМІ, серед них 45 газет, 16 телевізійних каналів, три інформаційних агентств, 23 радіостанцій, 15 журналів і 29 видавництв.

Human Rights Watch
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
2019 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду