У Бразилії внаслідок вибуху загинув фоторепортер

00:00,
11 Лютого 2014
1024

У Бразилії внаслідок вибуху загинув фоторепортер

00:00,
11 Лютого 2014
1024
У Бразилії внаслідок вибуху загинув фоторепортер
У муніципальній лікарні Ріо-де-Жанейро у понеділок помер фоторепортер новинної телемережі Bandeirantes Сантьягу Андраді (Santiago Andrade), повідомила Бразильська асоціація журналістських розслідувань (Associação Brasileira de Jornalismo Investigativo – Abraji). Причиною летального кінця стала церебральна смерть, повідомив сайт медіа-організації.

Телерепортер отримав поранення в голову від вибухового пристрою, коли висвітлював маніфестацію у центрі Ріо-де-Жанейро проти підвищення платні за проїзд у громадському транспорті. Відкритий перелом черепа спричинив повну загибель головного мозку.

Поліція доправила Андраді до лікарні, де той переніс складну операцію. Боротьба медиків за його порятунок тривала 5 днів, однак виявилася безуспішною. Реанімаційні заходи підтримували функцію серця та інших органів і протягом цього часу створювали видимість життя.

Колеги характеризують загиблого журналіста як досвідченого професіонала. Торік він пройшов тренінг із безпеки під час висвітлення демонстрацій.

49-річний Андраді залишив по собі доньку і трьох прийомних дітей.

Президент Бразилії Ділма Руссефф написала у Twitter, що цей інцидент викликає «сум і відразу». За її словами «неприпустимо, що демократичні протести відвертають в інший бік ті, хто не поважає людське життя. Свобода демонстрацій – це фундаментальний   принцип демократії. Її ніколи не можна використовувати, щоб убивати, ранити або чинити напади чи погрожувати людському життю…». Очільниця держави запропонувала підтримати розслідування інциденту і жорстко покарати винуватців.

У неділю поліція арештувала протестувальника, якого підозрюють у причетності до інциденту. Однак він заявив медіа, що мав вибуховий пристрій, але не кидав його.

Існують різні версії трагічної події. У той час, як поліція звинувачує маніфестантів, кореспондент телемережі Globo заявив, що бачив, як вибуховий пристрій кидав охоронець порядку.

Згідно з інформацією, поширеною у соціальних мережах, Синдикат професійних журналістів муніципалітету Ріо-де-Жанейро (Sindicato dos Jornalistas Profissionais do Município do Rio de Janeiro) не повідомляє, хто є насправді винуватцем нападу.

«Однак відомо, – відзначає медіа-організація, – що у професіонала (постраждалого Сантьягу Андраді – примітка Mediasapiens) не було засобів захисту, зокрема, каски, яку йому мала надати фірма».

У зв’язку з цим синдикат нагадує про загибель іншого оператора Bandeirantes Желсона Домінгуса (Gelson Domingos) у 2011 році. Тоді медіа-організація покладала відповідальність на телемережу, яка не надає своїм співробітникам засобів безпеки.

Журналістські спілки оприлюднили заяви з вимогою забезпечити надійніші умови безпеки репортерам, які висвітлюють протести.

Смерть Сантьяго Андраді – це перший фатальний випадок під час останніх вуличних сутичок та нападів на журналістів у Бразилії. Однак число небезпечних інцидентів зросло.

Цього року це вже четверта атака проти журналістів у Бразилії. У січні поранень від поліції зазнали двоє кореспондентів EFE – Себастьян Морейра (Sebastião Moreira) та незалежний репортер Паулу Алесандрі (Paulo Alexandre). У лютому жертвою поліції став кореспондент UOL Густаву Майю (Gustavo Maia).

Бразильська асоціація журналістів-розслідувачів б’є на сполох у зв’язку з ескалацією насильства проти репортерів. Асоціація публікує поіменний список медійників, які стали його жертвами, – від свавільних арештів до нападів поліції та протестувальників. У списку, що є наочним свідченням утисків свободи слова й постійно оновлюється,– 121 репортер, який постраждав у період з червня минулого до 10 лютого цього року.

Протести відбулися у зв’язку з рішенням мера Ріо-де-Жанейро підвищити на 9 відсотків платню у громадському транспорті. Спочатку вони відбувалися мирно, а потім набули насильницького характеру. Щоб розігнати мітингувальників, поліція застосувала сльозогінний газ, а протестувальники кидали в охоронців порядку бруківку та пляшки із запалювальною сумішшю. Декількох з них було поранено.

Як принагідно нагадують спостерігачі, торік під час висвітлення масових антиурядових протестів, що охопили найбільшу країну Латинської Америки, були арештовані й стали жертвами нападів десятки бразильських журналістів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
odia.ig.com.br
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду