Поранений журналіст розповів про деталі нападу в Інгушетії

Поранений журналіст розповів про деталі нападу в Інгушетії

17:32,
10 Березня 2016
1972

Поранений журналіст розповів про деталі нападу в Інгушетії

17:32,
10 Березня 2016
1972
Поранений журналіст розповів про деталі нападу в Інгушетії
Поранений журналіст розповів про деталі нападу в Інгушетії
Автори:
Постраждалий під час нападу на мікроавтобус з правозахисниками норвезький журналіст розповів про деталі інциденту на кордоні Чечні та Інгушетії. За його словами, нападників було 15-20 осіб, вони були в масках.

Про це пише РБК

Норвезький журналіст Ейстейн Віндстад розповів про деталі нападу на мікроавтобус з правозахисниками з мобільної групи «Комітету з питань запобігання катуванням» та журналістів, яке відбулося поблизу кордону Інгушетії та Чечні у середу, 9 березня. 

«Це було жахливо. Я думав, що помру. Я думав, що мені потрібно востаннє попрощатися з дружиною», - розповів Віндстад в інтерв’ю газеті Aftenposten.

«Коли ми наблизилися до кордону з Чечнею, нас обігнали три машини і притисли автобус до узбіччя. З машин вийшло багато чоловіків з довгими палками. Після цього вони розбили всі вікна, вітрове скло і почали витягувати всіх, хто знаходився в мікроавтобусі», - додав Віндстад. 

Він уточнив, що нападників було 15-20 людей і вони були в масках. За словами журналіста, нападники намагалися витягнути його з автобусу і били палками та гострими предметами. Люди в масках також забрали у журналістів телефони. Норвежець зазначив, що нападники називали журналістів зрадниками. 

Віндстад розповів, що нині разом з іншими постраждалими перебуває у лікарні. «Тут панує безкарність. Я думаю, як жахливо може бути людям, які тут живуть», - підсумував він. 

Раніше представник норвезького посольства повідомив, що у Віндстада вибиті зуби, а на ногу накладений гіпс. 

Через декілька годин після нападу на трасі юрист «Комітету з питань запобігання катуванням» Дмитро Уткін написав у своєму Twitter, що озброєні люди напали на штаб-квартиру правозахисників зведеної мобільної групи комітету в інгушському Карабулаці. Від зазначив, що озброєні люди під’їхали до штаб-квартири на п’яти машинах, один з них вимкнув камеру відеоспостереження, встановлену у під’їзді, а троє інших залізли у приміщення через вікно. 

Керівництво Чечні назвали абсурдними припущення про зв’язок нападів на журналістів та правозахисників, розповів прес-секретар чеченського лідера Альві Карімов. 

МВС Інгушетії відкрило кримінальну справу за фактом нападу на журналістів і правозахисників за статтями «хуліганство» і «умисне знищення майна».

Комітет із захисту журналістів заявляє, що однією з причин нападу на журналістів і правозахисників поблизу Чечні стала бездіяльність російської влади щодо проявів ворожості проти журналістів.
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
zona.media
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду