Хадіджа Ісмаїлова погодилася на захист із боку Амаль Клуні
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Як заявив адвокат журналістки Фаріз Намазлі, Ісмаїлова погодилася пристати на висловлену минулого тижня пропозицію Клуні через «відвагу», яку засвідчила юрист, захищаючи у 2014 році журналіста телеканалу «Аль-Джазіра» Мухаммада Фагмі, коли той був ув’язнений у Єгипті.
Організація «Ініціатива юридичного захисту засобів інформації», що базується в Лондоні, повідомила 20 січня, що Амаль Клуні буде представляти Хадіджу Ісмаїлову в Європейському суді з прав людини разом із директором цієї організації Нані Янсен. У позові буде оскаржений арешт журналістки 2014 року і її утримання під вартою в Азербайджані.
Амаль Клуні, дружина відомого американського актора Джорджа Клуні (до шлюбу у 2014 році відома як Амаль Аламуддін), останніми роками виступала в низці гучних правозахисних справ, захищаючи людей, ув’язнених за звинуваченнями, які правозахисники вважали політично мотивованими. Серед її підзахисних була й колишня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, інтереси якої юрист-правозахисник представляла в Європейському суді з прав людини, чи засновник проекту оприлюднення конфіденційних даних WikiLeaks Джуліан Ассанж.
Минулого року Клуні представляла уряд Вірменії у справі, що стосувалася визнання геноцидом масових убивств вірмен у часи Першої світової війни в тодішній Османській імперії, але програла справу. Тепер азербайджанські державні чи провладні засоби інформації твердять у зв’язку зі справою Ісмаїлової, що метою юриста є помститися за той програш усім тюркомовним країнам.
Хадіджа Ісмаїлова, відома своїми журналістськими розслідуваннями, зокрема, бізнесових оборудок родини президента Азербайджану Ільгама Алієва, яка також співпрацює з Радіо Свобода, у вересні 2015 року була засуджена до 7 з половиною років ув’язнення. Журналістку звинувачували в наклепі, ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності і зловживанні владою. Вона всі звинувачення відкидає, заявляючи, що вони політично мотивовані і викликані спробами помститися за її репортажі про корупцію в найвищих ешелонах влади Азербайджану. Арешт Ісмаїлової на початку 2015 року і її засудження викликали широкий осуд із боку міжнародних правозахисників і західних урядів.
Як писав MediaSapiens, у листопаді правозахисна організація Human Rights Watch оголосила про нагородження утримуваної у в'язниці азербайджанської журналістки Хадіджи Ісмаїлової однією зі своїх престижних премій за активну громадянську позицію.