У Підмосков’ї блогера затримали за фото ялинок - не підтвердив, що є патріотом
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Підмосков’ї блогера затримали за фото ялинок - не підтвердив, що є патріотом
Про це повідомляє російський канал «Дождь» з посиланням на блогера мандрівника Олександра Бєлєнького.
Валентин Соколов приїхав в центр міста, на головну площу, щоб сфотографувати новорічні ялинки. Затримали його за фотографію двох живих дерев біля будівлі міської адміністрації.
До Валентина Соколова підійшов, не представившись, чоловік у цивільному і попередив, що фотографувати біля будівлі Коломенської міської адміністрації не можна. У відповідь на питання, хто він і на якій підставі не можна фотографувати, чоловік попросив трохи почекати. Через кілька хвилин до фотографа під'їхала патрульна машина і «четверо ввічливих поліціянтів з автоматами» забрали у пана Соколова паспорт і доставили його у відділок поліції.
У відділенні чоловікові також ніхто не дав відповіді, за що його затримали, чому не можна фотографувати новорічні ялинки і у кого отримати дозвіл, якщо він, дійсно, потрібен.
Валентин Соколов записав відео, в якому докладно розповів про бесіду з поліцією у відділенні.
Як зазначив поліціянт, Валентин Соколов повинен був якось підтвердити, що є патріотом. «Якщо ви прийшли до адміністрації, грубо говорячи, то або у вас повинно було бути офіційне звернення із роз’ясненням, що ви є патріотом. Чого ви посміхаєтесь?», - заявив поліціянт у черговій частині.
Валентин Соколов намагався пояснити, що він нічого не приховує, на фото – лише ялинки, і він не мав злого умислу.
«Злого умислу? Якби у вас був злий умисел, то тут уже б було ФСБ», - відповів поліцейський.
Правоохоронець також пояснив, що «згідно з усіма нашими інструкціями» не можна фотографувати також дитячий садочок через «скупчення молодих людей».
У відповідь на питання Валентина Соколова, як він повинен був вчинити, аби сфотографувати ялинки «правильно», поліцейський надав відповідь: «Якби ви хотіли бути патріотом, то тут достатньо було патріотично – тут у нас сильно патріотизм розвинутий, у Коломні – звернутися, ну я не знаю, до заступника глави якогось там...».
Фотолюбителя протримали у відділку поліції якийсь час. «Взяли з мене пояснення, відкопіювали паспорт і відпустили. Поліціянти були ввічливі і коректні - правда, несли пургу. Думаю, комусь буде корисний мій досвід. Особливо туристам», - написав блогер.
Валентин Соколов також зазначив, що з бесіди з російським поліціянтом йому стало ясно: «1. Що будівля адміністрації - об'єкт, що особливо охороняється, і зйомка поблизу заборонена. Де починається кордон заборони, на підставі чого і хто заборонив? Відповіді я не отримав. 2. З'ясувалося, що я повинен був завчасно отримати дозвіл на зйомку. У кого? Відповіді не отримав. 3. Так само стало ясно, що в Коломні безліч подібних заборонених об'єктів, але список засекречений. Мабуть цей список потрібно складати самому, після кожного затримання за зйомку без дозволу».
Нагадаємо, у російському місті Смоленську журналістку видання «Реадовка.ру» Поліну Данилевич (справжнє прізвище Петрусєва) було затримано поліцією за публікацію у соцмережі фотографії часів німецької окупації. Їй висунули обвинувачення за адміністративною статтею «Пропаганда та публічна демонстрація нацистської атрибутики чи символіки».