«Олеже, ми не забудемо про тебе» - актор Деніель Брюль на врученні Європейського кінопризу

«Олеже, ми не забудемо про тебе» - актор Деніель Брюль на врученні Європейського кінопризу

10:35,
13 Грудня 2015
2177

«Олеже, ми не забудемо про тебе» - актор Деніель Брюль на врученні Європейського кінопризу

10:35,
13 Грудня 2015
2177
«Олеже, ми не забудемо про тебе» - актор Деніель Брюль на врученні Європейського кінопризу
«Олеже, ми не забудемо про тебе» - актор Деніель Брюль на врученні Європейського кінопризу
Автори:
12 грудня в Берліні на церемонії вручення нагород переможцям Європейського кінопризу (European Film Award, EFA), яких обрали члени Європейської кіноакадемії (European Film Academy), згадали українського кінорежисера Олега Сенцова, ув’язненого в Росії.

Про це повідомляє кореспондент «Детектора медіа» з Берліна, де в театрі HausderBerlinerFestspiele відбулася церемонія нагородження.

Відвідувачам заходу та телеглядачам історію Олега Сенцова розповів відомий німецький актор каталонського походження Деніель Брюль («Гуд бай, Ленін», «Гонка», «Безславні виродки»).

«Це наша відповідальність як кінодіячів та людських істот – стояти на сторожі прав людей та свободи слова. Я тут, щоб привернути увагу до долі українського кінорежисера Олега Сенцова», - зазначив він.

Він розповів історію затримання режисера в Криму в травні 2014 року, подальший судовий процес над ним в Росії, а також побиття у в’язниці з вимогою зізнатися в злочині, якого він не здійснював.

Деніель Брюль також зацитував відомі слова Олега Сенцова,які він сказав після оголошення вироку: «Боягузтво – найстрашніший гріх на Землі. Велика зрада починається з маленької такої боягузтва ... Коли тобі надягають мішок на голову, б'ють, і через півгодини ти вже готовий відректися від усіх своїх переконань, обмовити себе в чому завгодно, обмовити інших людей, тільки щоб тебе перестали бити. Я не знаю, чого можуть коштувати твої переконання, якщо ти не готовий за них постраждати чи навіть померти».

«Олеже, ми не забудемо тебе і будемо продовжувати підтримувати тебе та твою сім’ю» , - зазначив Деніель Брюль.

Нагадаємо, кінорежисер Олег Сенцов та ще троє громадян України 11 травня 2014 року були затримані й викрадені ФСБ РФ з території окупованої Росією АР Крим за начебто підготовку теракту.

Нагадаємо, Північно-Кавказький суд РФ 25 серпня визнав Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму. У листопаді Верховний суд Росії після розгляду апеляційної скарги на вирок визнав його законним і залишив у силі.

Олег Сенцов звинувачення заперечує. Кінорежисер на суді розповів, що співробітники ФСБ Росії катували його.

Російська правозахисна організація «Меморіал» оголосила Олега Сенцова політв’язнем.

Перед вироком суду Правління Європейської кіноакадемії (European Film Academy, EFA) звернулося з листом до керівництва РФ, в якому закликало негайно звільнити українського кінорежисера Олега Сенцова.  Серед відомих кіномитців, які підписали звернення, Агнєшка Холланд, Даніель Ольбрихський, Анджей Вайда, Вім Вендерс, Фолькер Шльондорф, Кшиштоф Зануссі та інші.

З закликом звільнити кінорежисера неодноразово виступали українські та іноземні організації та окремі кінематографісти, проводилися численні акції протесту.

Як писав Media Sapiens, головну нагороду  European Film Award 2015 - «Найкращий європейський фільм» отримала стрічка «Юність» італійського режисера Паоло Соррентіно (виробнитво - Італія, Франція, Швейцарія, Велика Британія).

Фото: EFA/API/Michael Tinnefeld

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
EFA/API
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду