У Норвегії редактора інтернет-видання звільнили за критику власників
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Норвегії редактора інтернет-видання звільнили за критику власників
Про це повідомляє саме видання.
28 вересня представник власників вручив Томасу Нільсену листа, в якому редактору наказується негайно залишити посаду редактора, причому рішення набирає чинності невідкладно. У листі йдеться, що Нільсен діяв нелояльно до власників та допустив серйозні порушення своїх редакторських обов'язків.
Звільненню передувало ухвалене у травні цього року рішення не давати BarentsObserver права слідувати принципам Декларації про права та обов'язки редактора, яка є основним критерієм незалежності новинного ЗМІ.
«Я виступив з публічною критикою цього рішення, оскільки твердо впевнений, що політики не повинні втручатися в роботу журналістів. Я відстоюю цю свободу і не шкодую про те, що робив свою роботу », - зазначає Томас Нільсен.
Медіа BarentsObserver входить до складу Норвезького Баренцевого секретаріату, який належить трьом північним губерніях Норвегії – Нурланд, Трумсе і Фінмарк. Секретаріат працює задля розвитку норвезько-російських зв'язків на півночі, сприяючи здійсненню і фінансуючи спільні проекти, є центром компетенції в питаннях норвезько-російських відносин.
Томас Нільсен працював у секретаріаті 13 років, з них останні 6 – в якості редактора BarentsObserver'а.
Як пише видання, голова правління Стіг Ульсен відмовився коментувати звільнення пана Нільсена, відзначити, що це внутрішні організаційні питання відносин між сторонами. Він нічого не сказав й щодо майбутніх перспектив BarentsObserver.
У публікації видання зазначається, що звільнення Томаса Нільсена виводить конфлікт між газетою і її власниками на новий рівень, а колектив шокований і розгніваний таким кроком.
«Нам здається, власники роблять все, що можуть, щоб знищити нас і той продукт, який ми створили за останні 13 років», - пишуть автори.
Після відмови виданню у праві слідувати принципам Декларації про права та обов'язки редактора, колектив зробив заяву, в якій висловив струрбованість щодо майбутнього інтернет-видання.
«У часи, коли атмосфера придушення свободи преси панує в Росії, ми вважаємо дуже тривожним той факт, що політичне керівництво Північної Норвегії бажає обмежити роль BarentsObserver як постачальника новин і думок, які можна вважати критичними по відношенню до наступу на демократичні голоси. За останні 12 років ми перетворили BarentsObserver в унікальну двомовну інтернет-газету, яка висвітлює події в Баренцрегіона і Арктиці. Роблячи акцент на транскордонному співробітництві, ми намагаємося тримати баланс у подачі новин, щоб відображати те, що на ділі відбувається в суспільстві, в Росії, Норвегії та інших частинах регіону», - йшлося у заяві.
BarentsObserver – одне з небагатьох в Арктиці новинних агентств, яке публікує матеріали англійською та російською мовами і відстежує події, що відбуваються у регіоні, його громадянському суспільстві, політиці, економіці та охороні навколишнього середовища.