Колумбійську журналістку застрелили поруч із радіостанцією, де вона працювала
Колумбійську журналістку застрелили поруч із радіостанцією, де вона працювала
Про це йдеться у повідомленні на сайті CPJ.
Місцевий журналіст розповів Комітетові захисту журналістів, що Флорі Альба Нуньєс Варгас (Flor Alba Núñez Vargas) погрожували через матеріал, над яким вона працювала.
«Ми засуджуємо вбивство Флори Альба Нуньєс Варгас і закликаємо владу ретельно розслідувати злочин, включно з погрозами, що вона отримала у зв’язку зі своєю робою», - сказав Карлос Лорія, старший координатор програми КЗЖ у Північній та Південній Америці.
«Ми закликаємо президента Хуана Мануеля Сантоса дотриматися своєї обіцянки знизити жахливий показник безкарності за злочини проти журналістів шляхом притягнення злочинця до відповідальності».
Зі слів Сантьяго Камело, поліцейського департаменту Уїла, невідомий застрелив Нуньєс, теле- та радіожурналістку, перед радіостанцією Ла Преферіда Естеро (La Preferida Estero) у південній частині міста Піталіто. Камело сказав, що репортерка була застрелена одним пострілом у задню частину голови і померла у місцевій лікарні.
25-річна Нуньєс провела щоденну годинну програму новин Red Noticias. Вона також робила матеріали для місцевого Channel 6 та була кореспондентом Nación TV, що розташувалось у Нейві, столиці Уїла.
Сантьяго Камело сказав, що поліція розслідує злочини, і що Нуньєс не повідомляла про отримання погроз. Поліцейський також заявив, що влада запропонувала винагороду у розмірі 55000000 песо (близько $ 18000) за інформацію, що приведе до затримання вбивці.
Нагадуємо, що у травні президент Колумбії Хуан Сантос заявив, що боротьба з безкарністю за злочини проти журналістів буде пріоритетом його уряду. Хуан Сантос - колишній журналіст та екс-голова Комітету з питань свободи преси й інформації Міжамериканської асоціації преси (la Comisión de Libertad de Prensa e Información de la Sociedad Interamericana de Prensa). Його родина була до 2007 року мажоритарним акціонером провідної щоденної колумбійської газети El Tiempo.
Згідно з даними КЗЖ з 1992 року при виконанні професійної роботи у цій країні було вбито, принаймні, 46 журналістів. Троє з них - відколи 2010-го вступив на посаду теперішній очільник Колумбії. За індексом безкарності проти репортерів нью-йоркської медіа-організації, ця латиноамериканська держава посіла 2014 року восьме місце у світі.
За тим же джерелом, в останні роки стан безпеки журналістів у Колумбії поліпшився. Однак безкарність укоренилася, а погрози й насильство щодо журналістів як і раніше тривають. Такі проблеми, як надмірна кількість справ на розгляді прокуратури, невміле використання доказів роками зволікали кримінальні розслідування.