«Репортери без кордонів» опублікували реєстр «ворогів Інтернету»
«Репортери без кордонів» опублікували реєстр «ворогів Інтернету»
«Репортери без кордонів» закликають користувачів світової мережі приєднатися до ініційованої нею глобальної кампанії, використовуючи соціальні мережі.
Доповідь зосереджує увагу на урядових агенціях, які здійснюють онлайн-цензуру та стеження в Інтернеті.
До їхнього числа належать телекомунікаційне управління Пакистану (Pakistan’s Telecommunication Authority), центральна науково-технологічна інформаційна агенція Північної Кореї (North Korea’s Central Scientific and Technological Information Agency), Міністерство інформації та комунікацій В’єтнаму (Vietnam’s Ministry of Information and Communications) та Державне управління інтернет-інфомацією Китаю (China’s State Internet Information Office).
«Репортери» наголошують, що ці органи використовували захист національної безпеки як підставу для того, щоб виходити далеко за межі виконання своєї первинної місії: шпигувати, цензурувати журналістів, блогерів та інших постачальників інформації.
Три суб'єкти, що належать до «Ворогів Інтернету», відзначає медіа-організація, діють у демократичних країнах, які традиційно стверджують, що вони захищають свободу слова та вільний потік інформації. Йдеться про Агентство національної безпеки (NSA) у США, Центр урядового зв’язку (GCHQ) у Великій Британії, Центр розвитку і телематики (the Centre for Development of Telematics) в Індії.
За оцінкою «Репортерів без кордонів», вони не кращі, ніж відповідні структури у Росії, Ірані чи Бахрейні.
Шпигувати за інформацією в Інтернеті та контролювати її неможливо без допомоги приватного сектору. У торішній доповіді RSF висвітлювалися «компанії-найманці», які використовують свої знання, щоб служити авторитарним режимам, часто за великі кошти.
Цього року медіа-організація також фокусує увагу на «дилерських відеоспостереженнях», ярмарках і форумах, до яких причетні компанії, що спеціалізуються на стеженні і цензурі в Інтернеті у співпраці з представниками авторитарних режимів. Найбільш сумнозвісні серед них – ISS World, Milipol та Technology against Crime.
«Репортери без кордонів» вважають, що після викриття «страхітливих методів», настав час зупинити їх. З цією метою підготували ряд рекомендацій для урядів і міжнародних організацій, щоб сприяти зменшенню «параноїдних» ексцесів з безпеки останніх років.
Вороги інтернету зазвичай працюють у тіні. Про це має знати якомога більше людей. Це необхідно для ефективної діяльності міжнародних органів, ООН, європейських країн у сфері договорів, що регулюють експорт технологій зі стеження, для ухвалення законодавства з метою якнайшвидшого скасування хибної практики.
«Репортери без кордонів» запрошують користувачів світової мережі особисто приєднатися до проголошеної ними ініціативи, щоб їхній голос був почутий.
«Інтернет – це колективний ресурс. Не дозволяйте ворогам перетворити його на зброю на службі особливим інтересам», – резюмує медіа-організація.