Комітет захисту журналістів закликає припинити залякування репортерів у Криму

00:00,
12 Березня 2014
1284

Комітет захисту журналістів закликає припинити залякування репортерів у Криму

00:00,
12 Березня 2014
1284
Комітет захисту журналістів закликає припинити залякування репортерів у Криму
Комітет захисту журналістів занепокоєний випадками затримання та нападів на медійників, які висвітлюють події у Криму, а також посиленням цензури в регіоні, повідомляє сайт організації.

Згідно з новинними повідомленнями та за словами директорки ІМІ Оксани Романюк, у неділю журналістка «Українського тижня» Олена Максименко та фотограф-фрілансер Олесь Кромпляс зникли після затримання озброєними людьми в уніформі на контрольно-пропускному пункті на в’їзді до Криму з материкової України. Журналісти мали намір висвітлювати події на півострові. З ними перебували також двоє опозиційних активістів та водій. З посиланням на місцевих активістів та поліцію, Reuters та новинний веб-сайт «Українська правда» повідомили, що усі п’ятеро вже звільнені.

«Ми звертаємося до сторін у Криму поважати закон та зупинити намагання залякати та перешкодити медіа», – сказала координатор Комітету захисту журналістів у Європі та Центральній Азії.

Інститут масової інофрмації повдіомляє, що щонайменше на сімох журналістів (українських телеканалів «Інтер», «СТБ», «5 канал», а також російського новинного сайту «Русская планета») у п’ятницю напали озброєні люди в масках. Це відбулося, коли журналісти знімали спробу штурму Української військової бази в Севастополі. Нападники були в цивільному одязі, а також у камуфляжі без розпізнавальних знаків. Зрештою, деяким журналістам знадобилася медична допомога у зв’язку із травмами, наприклад переломами пальців.

У понеділок озброєні люди зупинили на КПП двох кореспондентів Болгарського національного телебачення (BNT), обшукали їх, вилучили захисні шоломи та жилети, повідомив один із журналістів виданню 24 Chasa today. За словами репортера BNT Маріо Гаврилова, йому та іншим журналістам відмовили у наданні акредитації у кримській Верховній Раді.

«Нам офіційно сказали у парламенті, що вже видали надто багато медіа-акредитацій», – розповідає журналіст. – Але неофіційно нам розповіли, що медіа які «викривляють реальність та є ворожими» (група до якої нас зарахували) не вітаються. Всі європейські медіа зараховані до цієї групи, як нам сказали».

Учора озброєні люди на імпровізованому КПП на шляху до Криму зупинили італійських журналістів телеканалу SKY TG24 та конфіскували їхнє обладнання, включно з двома комп’ютерами, флешками, акумуляторами, йдеться в новинному повідомленні.

У четвер озброєні люди звинуватили команду Associated Press у шпигунстві, захопили обладнання та наказали стояти з піднятими руками біля стіни. Журналістів швидко звільнили, але більшість їхнього обладнання так і не повернули, повідомляє AP.

У болгарського журналіста-фрілансера Дімітара Кенарова, який став свідком цього інциденту і знімав його на відео, під дулом пістолета забрали мобільний телефон та камеру. Інший свідок події опублікував на YouTube відео цієї сцени.

Місцева влада Криму починаючи з 3 березня піддала цензурі щонайменші 18 незалежних регіональних та загальноукраїнських мовників, повідомляє «Українська правда». Телекомпанії були вимкнути з ефіру і в аналоговому сигналі, і в кабельних мережах. Щонайменше сім мовників були замінені в ефірі державними російськими телеканалами, повідомляє ІМІ.

За словами виконавчого директора ІМІ Оксани Романюк, кримська влада, чий намір відокремитися від України відкрито підтримує Росія, розчищає медійний простір перед референдумом.

«Вони зачищають медіа. Журналістам забороняють в’їжджати до Криму. Лише обрані російські репортери можуть потрапити до регіону та отримати доступ до інформації», – пояснила Романюк.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Дімітар Кенаров, youtube.com/ancrimeaua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду