У Туреччині звільнили з тюрми останнього засудженого у справі Ерґенекону журналіста

У Туреччині звільнили з тюрми останнього засудженого у справі Ерґенекону журналіста

00:00,
13 Березня 2014
1479

У Туреччині звільнили з тюрми останнього засудженого у справі Ерґенекону журналіста

00:00,
13 Березня 2014
1479
У Туреччині звільнили з тюрми останнього засудженого у справі Ерґенекону журналіста
У Туреччині звільнили з тюрми останнього засудженого у справі Ерґенекону журналіста
Засуджений до 9-річного тюремного ув’язнення за належність до терористичної організації тележурналіст Турхан Йозлю (Turhan Özlü) вийшов із Сіліврійської тюрми. Про це повідомляє віденський Міжнародний інститут преси (IPI).

Головний редактор телестанції Ulusal Kanal став останнім журналістом, звільненим від відбування покарання у справі Ерґенекону.

Його вихід на свободу завершує драматичний тиждень звільнення ув’язнених колег – опозиційних репортерів, відзначає медіа-організація.

Водночас Міжнародний інститут преси привертає увагу до суперечливого становища, що склалося. Триває інший судовий процес у справі, пов’язаній зі змовою Ерґенекону. Чергове слухання по ньому  призначене на 1 квітня.

Media Sapiens повідомляв, що у серпні минулого  року спеціальний суд у Сіліврійській в’язниці виніс вироки (від 5 років до довічного ув’язнення) групі журналістів за звинуваченням в причетності до таємної змови з ультранаціоналістичною організацією Ergenekon, котра нібито готувалася здійснити державний переворот.

Таємну організацію Ergenekon, що підтримує ідею світського, а не ісламського суспільства, суд визнав терористичною. Провідну роль в Ergenekon відігравали військові, котрі протистоять очолюваній Ердоганом ісламістській Партії справедливості і розвитку (Adalet ve Kalkınma Partisi, AKP). Багатьма ЗМІ і міжнародними організаціями судовий процес був розцінений як «полювання на відьом».

«Ми надзвичайно раді дізнатися, що журналістів звільнили і що за ґратами вже немає жодного з тих, кого засудили у справі Ерґенекону,  – заявила виконавчий директор IPI Елісон Бетел Маккензі (Alison Bethel McKenzie). – Однак Туреччина, схоже, залишається головною тюремницею у світі для репортерів».

Очільниця медіа-організації закликала владу в Анкарі зробити новий прогресивний крок – звільнити усіх репортерів, ув’язнених за їхню професійну роботу. Вона звернулася також із закликом до турецької влади відмовитися від подальшого провадження кримінальних справ проти медійників, зокрема відкинути звинувачення у справі телеканалу OdaTV, новинний сайт якої жорстко критикував владу Туреччини за  «настирливі пошуки учасників змови й заколоту».

У новій справі щодо змови Ерґенекону турецька Феміда звинувачує 13 осіб. Серед них – відомого репортера-розслідувача, автора резонансної книги «Армія Імама» (Imam’s Army) Ахмета Шіка (Ahmet Şık) та відзначеного нагородою IPI «Героя за свободу світової преси (World Press Freedom Hero) Недіма Шенера (Nedim Şener) як провідників медіа-крила змови Ерґенекону.

Вітаючи як гарну новину звільнення останнього журналіста, засудженого у справі Ерґенекон, Міжнародний інститут преси та його філія Медіа-організація Південно-Східної Європи (SEEMO) наполегливо закликають владу в Анкарі звільнити 50 інших репортерів, які й досі перебувають у турецьких в’язницях.

За даними Європейської  федерації журналістів (EFJ) і Турецького синдикату журналістів (TGS) в країні залишаються ув’язненими 50 журналістів. Більшість з них – за звинуваченнями у належності до «комітету преси» Курдської комуністичної спілки (KCK), яку уряд вважає «міським крилом» Курдської робітничої партії (PKK). Інших  репортерів кинули у тюрми за звинуваченнями у зв’язках із забороненими лівими та марксистськими групами.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
goodfon.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду